Waloryzacja
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 1 Stycznia 2020

Waloryzacja 2020 już pewna. Kwota załamie niejednego emeryta

Waloryzacja rent i emerytur to temat, który bardzo interesuje jej beneficjentów. “W przyszłym roku seniorzy i inni świadczeniobiorcy będą mogli liczyć na podwyżkę w wysokości 3,24 proc.” - podaje “WP”. Jak się jednak okazuje, netto nie będą to znaczące sumy.

Waloryzacja rent i emerytur

Waloryzacja rent i emerytur przeprowadzana co roku ma na celu zrekompensowanie seniorom m.in. idących w górę cen. Najbliższa jest zaplanowana jak zwykle na marzec 2020 roku i będzie wynosiła 3,24 proc., czyli około 70 zł brutto.

Proboszcz chciał 30 tys. zł od parafian na wymianę drzwi. Teraz wyzywa, bo dostał tylko 10 tys. złProboszcz chciał 30 tys. zł od parafian na wymianę drzwi. Teraz wyzywa, bo dostał tylko 10 tys. złCzytaj dalej

Seniorzy ledwo odczują waloryzacje

W przypadku wielu seniorów będą to jednak ledwo odczuwalne kwoty po podwyżce. “Na każdy 1 tys. zł świadczenia dodatek będzie wynosił 32,4 zł brutto. Na rękę wyjdzie jeszcze mniejszy. Precyzyjna kwota podwyżki zależy jednak od wysokości pobieranego świadczenia” - podaje “WP”.

Osoby z emeryturą minimalną zyskają najwięcej

Seniorzy, którzy pobierają emeryturę minimalną, czyli 943 netto zyskają najwięcej. Od 1 marca ich świadczenie wzrośnie bowiem aż o 82 zł. W przypadku osób, które mają wyższe świadczenia, to otrzymają oni też podwyżki kwotowe, jednak będą one wynosić tylko 57 zł na rękę.

W przypadku całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne wzrosną z 1100 do 1200, natomiast renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy z 825 do 900 zł.

Wyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuWyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News