Waldemar Witkowski 11. kandydatem na prezydenta RP
eastnews/Jan Bielecki
Autor Radosław Święcki - 20 Czerwca 2020

Waldemar Witkowski ogromnym zaskoczeniem ostatniej debaty. Najważniejsze punkty programu 11. kandydata na prezydenta

Jako ostatni dołączył do grona kandydatów na urząd prezydenta RP. Choć w polityce jest od lat, wielu odbiorców po raz pierwszy usłyszało o nim kilka dni temu podczas telewizyjnej debaty. Kim jest Waldemar Witkowski i jaki ma program?

Wybory prezydenckie 2020 – kim jest Waldemar Witkowski?

Waldemar Witkowski jako ostatni dołączył do jedenastki kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta RP. Chciał startować w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, ale Państwowa Komisja Wyborcza zakwestionowała część zebranych przez niego podpisów. Gdy wybory rozpisano na nowo dołączył kolejne podpisy i mimo wątpliwości PKW Sąd Ostateczny zatwierdził jego kandydaturę.

Waldemar Witkowski uchodził dotąd za jednego z największych pechowców w polskiej polityce. Od 2006 roku przewodniczy Unii Pracy, zapomnianej dziś partii, która cieszyła się sporą popularnością na początku lat 90’, a w latach 2001-2005 współrządziła Polską wraz z Sojuszem Lewicy Demokratycznej (dla SLD była wówczas tym kim dla Prawa i Sprawiedliwości jest dziś Porozumienie Jarosława Gowina czy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry). Sam Witkowski był wówczas wicewojewodą wielkopolskim a na czele Unii stanął po klęsce lewicowej ekipy w wyborach parlamentarnych 2005. Od tamtej pory bezskutecznie próbował dostać się do Sejmu, Senatu, a także Parlamentu Europejskiego. Lepiej wiodło mu się w samorządzie i przez lata był radnym sejmiku wielkopolskiego.

Choć Waldemar Witkowski obecny w polityce jest od lat, znaczna część Polaków po raz pierwszy zetknęła się z nim kilka dni temu podczas telewizyjnej debaty prezydenckiej. W zgodnej opinii komentatorów zaprezentował się jako jeden z najciekawszych kandydatów, przyćmiewając innego lewicowego kandydata Roberta Biedronia. Gdy inni politycy kluczyli w sprawie relokacji uchodźców, on stwierdził, że należy pomóc wszystkim niezależnie od tego, gdzie się urodzili. Idzie do wyborów z hasłami takimi jak: człowiek jest ważniejszy od kapitału i środowisko jest ważniejsze od biznesu.

Stanisław Żółtek - najbarwniejszy kandydat na prezydenta? Sprzeciwia się pomysłom PiS-u, a jakie sam ma postulaty?Stanisław Żółtek - najbarwniejszy kandydat na prezydenta? Sprzeciwia się pomysłom PiS-u, a jakie sam ma postulaty?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Kościół na prośbę Morawieckiego rozesłał na cały świat nieprawdopodobny list. Agitacja, jakiej jeszcze nie było

Waldemar Witkowski - program

Waldemar Witkowski postuluje m.in. skrócenie czasu pracy do siedmiu godzin dziennie, walkę o czyste powietrze, a także zacieśnienie współpracy z Unią Europejską. W programie kierowanej przez Witkowskiego Unii Pracy znalazły się takie elementy jak m.in. ujednolicenie składek ZUS, zwiększenie nakładów na opiekę zdrowotną do minimum 8 proc. PKB, czy powrót do szkół gabinetów dentystycznych i pielęgniarskich. UP postuluje również wprowadzenie referendum w sprawach istotnych dla Polski.

Waldemar Witkowski zmierzy się 28 czerwca z 10 konkurentami. Póki co nie wiadomo jak wypada na ich tle, gdyż lider Unii Pracy póki co nie jest uwzględniany w przedwyborczych sondażach.

Ułatwienie, na które kierowcy czekali już od lat, wreszcie jest. Wielu Polaków odetchnie z ulgąUłatwienie, na które kierowcy czekali już od lat, wreszcie jest. Wielu Polaków odetchnie z ulgąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News