Waldemar Kraska zapowiada decyzję w sprawie powrotu dzieci do szkół.
Pexels CC0
Autor Julian Bakuła - 27 Lipca 2020

Kiedy dzieci powrócą do szkół? Wiceminister zdrowia wyjawił, kiedy możemy spodziewać się decyzji

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został poruszył kwestię powrotu dzieci do szkół oraz ponownego uruchomienia stacjonarnego nauczania na uczelniach wyższych. Na decyzję będziemy musieli czekać niemal do ostatniej chwili. Waldemar Kraska zdradził również, jaką strategię ministerstwo zdrowia zamierza zastosować jesienią.

Waldemar Kraska mówi o powrocie do szkół

Jak podaje Polsat News, w poniedziałkowej (27.07) audycji w Programie Trzecim Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został zapytany o to, kiedy zapadnie decyzja odnośnie powrotu dzieci do szkół. Waldemar Kraska odpowiedział, że kluczowa dla podjęcia decyzji będzie sytuacja epidemiologiczna pod koniec sierpnia. W związku z tym decyzji możemy spodziewać się dopiero w ostatniej chwili - na tydzień lub dwa przed tradycyjnym rozpoczęciem roku szkolnego 1 września.

W podobnym trybie ministerstwo zdrowia działać będzie w przypadku nauczania akademickiego, które zwykle rozpoczynało się w październiku. Wciąż nie mamy zatem pewności, czy jesienią wrota szkół i uniwersytetów ponownie otworzą się przed młodzieżą i studentami, czy też konieczna będzie kontynuacja nauczania na odległość. - Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy - mówił Waldemar Kraska w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Polska szczepionka na koronawirusa już prawie gotowa. Ma być lepsza od amerykańskiej konkurencjiPolska szczepionka na koronawirusa już prawie gotowa. Ma być lepsza od amerykańskiej konkurencjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"

Jaką strategię na jesień zapowiada Waldemar Kraska?

Jak podaje Polsat News, pytany przez Program Trzeci Polskiego Radia o to, na jakim etapie epidemii koronawirusa aktualnie się znajdujemy, wicemnister zdrowia Waldemar Kraska odpowiedział, że druga fala jeszcze nie nadeszła. Zarazem dał do zrozumienia, że stosowanie tego typu numeracji jest dość umowne i niewiele wnosi do dyskusji na temat koniecznych obostrzeń sanitarnych. Waldemar Kraska zaznaczył jednak, że jesienią na pewno nastąpi wzrost zachorowań, a do tego na epidemię koronawirusa nałoży się epidemia grypy, co będzie dodatkowym obciążeniem dla służby zdrowia. W audycji Polskiego Radia poinformował on, że na poniedziałek (27.07) zaplanowane jest w ministerstwie zdrowia spotkanie, mające na celu wypracowanie strategii działania w przypadku spodziewanego nadejścia drugiej fali koronawirusa. Podczas ministerialnej dyskusji podjęty ma zostać temat wesel organizowanych z naruszeniem dopuszczalnych limitów gości (150 osób).

Wiceminister Kraska nie wykluczył również przeniesienia do Polski wzorców postępowania zaobserwowanych w innych krajach - np. rozszerzenia obowiązku zakrywania ust i nosa i ewentualny powrót nakazu noszenia maseczek na ulicach. Strategia, która ma być gotowa do jesieni, ma regulować również kwestie związane z testami na koronawirusa, szczepieniami oraz szpitalami jednoimiennymi.

Nowe dodatki do rent i emerytur. Jeszcze w 2020 roku seniorzy mają sporo okazji do zyskania większych pieniędzyNowe dodatki do rent i emerytur. Jeszcze w 2020 roku seniorzy mają sporo okazji do zyskania większych pieniędzyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Posypały się gigantyczne mandaty. Służby ukarały Polaków za zachowanie podczas pandemii
  3. IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
Nowy podatek od stycznia 2021 roku. Na zakupach zapłacimy wszyscy bez wyjątkuNowy podatek od stycznia 2021 roku. Na zakupach zapłacimy wszyscy bez wyjątkuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News