Wałbrzych jedna bez zakazu plastikowych torebek
https://torange.biz/Rules.html.
Autor Komunikaty prasowe - 27 Lutego 2020

Wałbrzych zdecydował się na zakaz plastikowych toreb. Wojewoda wyrzucił ją do kosza

Wałbrzych miał być wolny od plastiku. Pomysł radnych na to by zablokować sprzedaż w Wałbrzychu plastikowych torebek legł jednak w gruzach po tym jak uchwałę uchylił wojewoda dolnośląski. Zniesienia zakazu miał się między innymi domagać Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Konfederacja Lewiatan.

Wałbrzych pionierem

Niedawno uchwalony przepis o zakazie sprzedaży toreb zakupowych z tworzyw sztucznych nie zdążył jeszcze wejść w życie, a już wiemy, że nie będzie on obowiązywał. Uchwała miała dotyczyć torebek tzw. zrywek, które mają zazwyczaj grubość 15 mikrometrów lub mniej, a także solidniejszych toreb zakupowych o grubości 50 mikrometrów lub więcej.

- Dyrektywa Europejska nie mówi o zakazie użycia plastiku tylko o ograniczeniu jego użycia. Radykalizm uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha jest zbyt daleko idący. Można powiedzieć, że jest to uchwała nie tylko nie prawna ale i nierealna - argumentował decyzję o uchyleniu uchwały wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

Z takiego rozwiązania cieszy się Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

- Jako PZPTS, popieramy działania władz samorządowych, krajowych oraz wspólnotowych mające na celu wypracowanie konsensusu i efektywną ochronę środowiska. Konsekwentnie wskazujemy na potrzebę kompleksowego wzmocnienia systemu zarządzania odpadami i istotnego zwiększenia poziomu recyklingu - powiedział Robert Szyman, dyrektor generalny PZPTS.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

- To wyzwanie wymaga systemowych rozwiązań, a nie wyrywkowych, lokalnych mechanizmów, które wprowadzałyby chaos regulacyjny i niepewność obrotu gospodarczego - dodaje Szyman.

Resort chce podatku, jakiego jeszcze nie było. Budżet rocznie zyska na nim 2 mld złResort chce podatku, jakiego jeszcze nie było. Budżet rocznie zyska na nim 2 mld złCzytaj dalej

Pod koniec ubiegłego miesiąca rada miejska Wałbrzycha przyjęła uchwałę, zgodnie z którą w mieście miał zostać wprowadzony całkowity zakaz sprzedaży w sklepach i hurtowniach toreb z tworzyw sztucznych. Był to pierwszy w skali kraju tak restrykcyjny akt prawa miejscowego dotyczący tej materii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News