Wakacje w Bułgarii pod znakiem zapytania?
Pixabay
Autor Redakcja BiznesInfo - 21 Czerwca 2020

Tysiące Polaków co roku gnało w jedno miejsce na wakacje. W ostatniej chwili władze zablokowały przyjazd

Wakacje w Bułgarii są jednym z najchętniej wybierane przez Polaków od wielu lat. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak, że podróże są ograniczone, a skala zakażeń w Bułgarii na tę chwilę uniemożliwia spędzenie tam wakacji.

Wakacje w Bułgarii pod znakiem zapytania

Bułgaria to jedno z najstarszych państw w Europie, którego walory przez długi czas były niedoceniane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Dla turystów oferuje zarówno pobyt w górach jak i nad morzem. Odwiedzających może zachęcić bogata w historię kultura, a Polaków dodatkowo bliskość językowa. Niestety, w ciągu ostatniej doby odnotowano w Bułgarii 81 nowych zakażeń i trzy zgony z powodu Covid-19. Potwierdzono, że w ostatnich dniach zarysowała się tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń. Z tej przyczyny odwołano przyjazd pierwszych zagranicznych turystów do Bułgarii, a tym bardziej spędzenie w Bułgarii wakacji.

Ogólna liczba zakażonych od początku epidemii wynosi 3755, za wyleczone uważa się 2008 osób. Hospitalizowanych jest wciąż 314 pacjentów, z czego 17 przebywa na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Resort zdrowia poinformował też w sobotę o ośmiu nowych zakażeniach wśród personelu medycznego. Łącznie 341 bułgarskich lekarzy i pielęgniarek zaraziło się dotąd koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii

Fatalne wieści dla Polaków mających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuFatalne wieści dla Polaków mających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuCzytaj dalej

Wakacje w Bułgarii nie w tym roku

Zdaniem szefa regionalnej inspekcji sanitarnej w położonym w południowo-zachodniej części kraju Błagojegradzie Kałojana Kałojanowa fakt, że odpadł obowiązek noszenia maseczek miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo epidemiologiczne. - Ludzie nie są dyscyplinowani, nie przestrzegają zasad dystansowania społecznego - ocenił. Wysoka liczba nowych zakażeń stała się przyczyną odwołania pierwszego lotu z turystami zagranicznymi, którzy zamierzali spędzić urlop na wybrzeżu Morza Czarnego. W sobotę do Bułgarii mieli przybyć turyści z Łotwy, lecz władze tego kraju w ostatniej chwili nie zezwoliły na lot do Burgas, jak podaje serwis polsatnews.pl.

Bułgarski minister zdrowia Kirił Ananiew poinformował w sobotę, że stan zagrożenia epidemicznego, która obowiązuje do 30 czerwca, nie będzie przedłużony. Jego zdaniem "sytuację ze wzrostem zakażeń da się opanować". Ale czy wakacje w Bułgarii będą mogły stać się rzeczywistością?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczepionka rezerwowana przez bogatsze kraje. Już teraz tworzy się kolejka
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Resort sprawiedliwości chce zmian w przepisach dla kierowców. Nie brakuje głosów o ubezwłasnowolnieniuResort sprawiedliwości chce zmian w przepisach dla kierowców. Nie brakuje głosów o ubezwłasnowolnieniuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News