Drogie wakacje nad morzem w 2020 r.
Wikipedia/Fmbar22
Autor Maria Glinka - 27 Czerwca 2020

Nad morzem wciąż drożyzna. Fortunę wydasz nie tylko na jedzenie, liczby mówią same za siebie

Wakacje nad morzem to w tym roku wypoczynek niezwykle kosztowny. Najdroższe pobyty są wyceniane nawet na kilkanaście tysięcy złotych za tydzień. Jednak najczęściej na urlopowiczów czeka wydatek opiewający na równowartość średniej miesięcznej pensji netto. Jaka jest cenowa alternatywa dla wakacji nad morzem?

Wakacje nad morzem w czasie pandemii

Wakacje nad morzem w 2020 r. to kosztowny pomysł. Wypoczynek nad Bałtykiem nigdy do tanich nie należał, a tegoroczna podwyżka cen to pokłosie koronawirusa. Drogo jest nie tylko w restauracjach rybnych czy barach, ale i w hotelach, a nawet w pensjonatach.

Uśredniona podwyżka cen w hotelach za lipcowe wakacje nad morzem względem ubiegłego roku waha się między 10 proc. a 15 proc. – wynika z danym serwisu nocowanie.pl. Jak kształtują się ceny w poszczególnych kurortach? We Władysławowie uśredniony koszt noclegu dla jednej osoby to w tym roku 112 zł (w lipcu 2019 r. – 94 zł). Jeszcze większa podwyżka czeka na wszystkich spędzających wakacje nad morzem w Krynicy (z 93 zł do 120 zł).

Rusza 300 plus. Ważne słowa wiceminister do rodziców, jest pewna zmianaRusza 300 plus. Ważne słowa wiceminister do rodziców, jest pewna zmianaCzytaj dalej

Nie każdego będzie w tym roku stać na wakacje nad morzem w hotelu

Koszt pobytu zależy od lokalizacji i standardu obiektu. Dlatego też wakacje nad morzem między 8 a 15 lipca w czterogwiazdkowym hotelu w Kołobrzegu kosztują 7,6 tys. zł za dwie osoby. Najbardziej skrajne przypadki to nawet 13 tys. zł. Ceny za tygodniowy pobyt w obiektach z trzema gwiazdkami zaczynają się zazwyczaj od 3 tys. zł. Niższe ceny to już prawdziwa okazja.

Jednak takie oferty to prawdziwa rzadkość, tym bardziej, że wiele z miejsc jest już wykupionych. Na jednym z serwisów rezerwacyjnych nie ma ani jednego wolnego pokoju w hotelu na lipcowy wypoczynek w Darłowie. Zostały pensjonaty, domki i ośrodki agroturystyczne.

Okazuje się, że nie całe polskie wybrzeże zostało dotknięte koronawirusową drożyzną. Noclegi potaniały np. w Gdańsku (ze 131 zł do 115 zł). Nieznaczny wzrost cen rejestruje popularne Mielno (z 86 zł na 87 zł) – podaje money.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji

Już jutro zagłosujemy, ale nie tylko. Najbliższa niedziela jest szczególnaJuż jutro zagłosujemy, ale nie tylko. Najbliższa niedziela jest szczególnaCzytaj dalej

Zamiast wakacji nad morzem warto rozważyć Mazury

W tym roku cenową alternatywą dla wakacji nad morzem są Mazury i góry. Przeciętny nocleg w Mikołajkach kosztuje tyle samo, co w roku ubiegłym (85 zł). Ceny pozostały bez zmian także w Szklarskiej Porębie (99 zł).

Jednak zdarzają się także wyjątki – prawdziwym rekordzistą w podwyżce cen jest popularne Zakopane, które podrożało aż o 40 zł (z 90 zł na 130 zł). Mimo że ceny zmniejszyły się o 25 zł w Kazimierzu Dolnym (ze 155 zł na 130 zł) oraz o 9 zł w Karpaczu (ze 130 zł na 121 zł) to pobyty w tych miastach w dalszym ciągu nie należą do najtańszych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Kolejny bank na celowniku przestępców. Klienci mają powód do niepokoju, sprawa jest poważnaKolejny bank na celowniku przestępców. Klienci mają powód do niepokoju, sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News