Wakacje nad Bałtykiem drogie, jak te w Turcji
wikimedia.org/Olek Remesz
Autor Przemysław Terlecki - 31 Lipca 2019

Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Wakacje nad Bałtykiem drogie? O tym wśród Polaków wiadomo od dawna. Choć Morze Bałtyckie jest najbliżej, nie znaczy to, że jest to najlepsza opcja. Okazuje się, że podobny koszt wypoczynku ponieślibyśmy w przypadku wakacji w Turcji.

Wakacje nad Bałtykiem to dobry pomysł? Owszem, jeśli nie chcemy patrzeć cały czas w portfel i nie mamy zamiaru opuszczać kraju na czas wolny. W innym przypadku wakacje nad polskim morzem mogą być sporym wydatkiem. Sprawę zbadał portal Rankomat.pl, który w analizie wykazał konkretne ceny wypoczynku nad Bałtykiem. Okazuje się, że koszta tygodniowego pobytu na plażach północnej Polski mogą osiągać zawrotne ceny. Jak mówi Michał Kuciński, z Rankomat.pl, jedna osoba za tydzień zapłaci nawet 6,3 tys. złotych, ale to nie jest górna granica.

Koszt wakacji nad Bałtykiem jest zależny od wielu czynników, jak miejsce, do którego jedziemy, standard wyżywienia i noclegu oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Według naszych analiz kosztowych, cena takiego tygodniowego pobytu dla jednej osoby może wynosić od 1,7 tys. zł do nawet 6,3 tys. zł, a i tak nie jest to górny limit cenowy - mówi Kuciński.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

Wakacje nad Bałtykiem drogie jak te w Turcji

Średnio najtaniej Polacy wypoczywają w Kołobrzegu i Sopocie, bo kolejno za 1,7 tys. złotych i 1,8 tys. złotych za osobę. Najdroższe są Międzyzdroje, gdzie płacić trzeba przeciętnie 2,5 tys. złotych za osobę. Jednak jeśli zdecydujemy się na hotel 3-gwiazdkowy, tygodniowy pobyt w Kołobrzegu nagle zdrożeje od 3,3 tys. złotych do nawet 5,2 tys. złotych od osoby.

Kuciński wskazuje, że dobrze dobrana oferta last minute lub samodzielnie skomponowane odpowiednio wakacje to często koszt porównywalny do pobytu nad polskim morzem. Szczególnie widoczne to jest w wypadku zaplanowanych z wyprzedzeniem wakacji na Tureckiej Riwierze, których koszt to przeciętnie 2 tys. złotych od osoby i wzwyż.

Jeśli trafimy na ofertę last minute, to praktycznie wszędzie możemy pojechać taniej, niż nad Bałtyk. Także jeżeli sami potrafimy zorganizować sobie wycieczkę, upolować dobrą ofertę lotniczą i zdecydować się na taki samodzielny wyjazd - możemy wyraźnie obniżyć koszty. Według naszych szacunków, w takim scenariuszu tygodniowy pobyt w Turcji czy w Bułgarii może kosztować tyle samo, co podobny wyjazd nad Bałtyk. Są też takie miejsca jak Egipt czy Chorwacja, gdzie za tygodniowy wyjazd dla jednej osoby trzeba zapłacić więcej nawet o połowę, czyli ponad 3 tys. zł - podsumowuje menadżer w Rankomat.pl.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News