wakacje
Pixabay/EliasSch
Autor Paulina Musianek - 24 Września 2019

Coraz częściej na wakacje jedziemy jesienią. Popularne szczególnie dwa kierunki

Wakacje poza sezonem, we wrześniu i październiku, to coraz popularniejszy trend. Polacy upodobali sobie w szczególności dwa, dalekie i dosyć drogie kierunki.

Wakacje jesienią coraz bardziej atrakcyjne

Wakacje i wypoczynkowy urlop zaplanowany na wrzesień i październik to coraz częstszy trend wśród Polaków. Nasze polskie lato trwa zdecydowanie krócej niż wakacyjna pogoda w wielu miejscach na świecie, nic więc dziwnego, że szukamy miejsc, gdzie jeszcze może odpocząć, kiedy u nas robi się już chłodno. Co więcej, wczasy poza sezonem są mniej popularne, przez co ceny są dużo niższe, szczególnie gdy uda się złapać atrakcyjną ofertę Last Minute.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Instytut Badawczy ABR SESTA i Syno Poland, niemal 9 na 10 badanych wskazało zagraniczny kierunek jako wymarzone miejsce na wakacje. Najchętniej wybraliby się do Australii i Oceanii.

- Fenomen kierunków australijskich związany jest z ich odległością, a co za tym idzie - niedostępnością. Dla części osób może być atrakcyjna podróż na przysłowiowy koniec świata. Oczywiście, zrealizowanie tego marzenia wiąże się ze znacznymi wydatkami. W ofercie rodzimych biur podróży rzadko pojawia się Australia, a ceny wakacji zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Taniej wychodzi zorganizowanie wyjazdu na własną rękę - tłumaczy Adrian Madziar, ABR SESTA.

Poważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychPoważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychCzytaj dalej

Bliskie, europejskie kierunki oraz dalekie egzotyczne destynacje

Na drugim miejscu tego zestawienia znajduje się Europa z takimi kierunkami jak Hiszpania, Włochy oraz Grecja kuszące świetną pogodą, łatwym i niedrogim dojazdem czy brakiem konieczności posiadania paszportu.

Trzecie miejsce należy do Ameryki Północnej i Południowej - w tym rejonie wśród marzeń Polaków króluje podróży do Stanów Zjednoczonych. Kolejne pozycje w rankingu zajmują Hawaje i Karaiby. Tuż za podium uplasowała się Azja z Japonią (popularne są również Tajlandia i Chiny), na piątym miejscu Afryka z Egiptem (dalej Kenia oraz Madagaskar). Na końcu zestawienia jest Bliski Wschód - Zjednoczone Emiraty Arabskie, a później Izrael i Jordania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Pies uratował noworodka. Stał się prawdziwym bohaterem

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News