wakacje
Pixabay/EliasSch
Autor Paulina Musianek - 24 Września 2019

Coraz częściej na wakacje jedziemy jesienią. Popularne szczególnie dwa kierunki

Wakacje poza sezonem, we wrześniu i październiku, to coraz popularniejszy trend. Polacy upodobali sobie w szczególności dwa, dalekie i dosyć drogie kierunki.

Wakacje jesienią coraz bardziej atrakcyjne

Wakacje i wypoczynkowy urlop zaplanowany na wrzesień i październik to coraz częstszy trend wśród Polaków. Nasze polskie lato trwa zdecydowanie krócej niż wakacyjna pogoda w wielu miejscach na świecie, nic więc dziwnego, że szukamy miejsc, gdzie jeszcze może odpocząć, kiedy u nas robi się już chłodno. Co więcej, wczasy poza sezonem są mniej popularne, przez co ceny są dużo niższe, szczególnie gdy uda się złapać atrakcyjną ofertę Last Minute.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Instytut Badawczy ABR SESTA i Syno Poland, niemal 9 na 10 badanych wskazało zagraniczny kierunek jako wymarzone miejsce na wakacje. Najchętniej wybraliby się do Australii i Oceanii.

- Fenomen kierunków australijskich związany jest z ich odległością, a co za tym idzie - niedostępnością. Dla części osób może być atrakcyjna podróż na przysłowiowy koniec świata. Oczywiście, zrealizowanie tego marzenia wiąże się ze znacznymi wydatkami. W ofercie rodzimych biur podróży rzadko pojawia się Australia, a ceny wakacji zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Taniej wychodzi zorganizowanie wyjazdu na własną rękę - tłumaczy Adrian Madziar, ABR SESTA.

Bliskie, europejskie kierunki oraz dalekie egzotyczne destynacje

Na drugim miejscu tego zestawienia znajduje się Europa z takimi kierunkami jak Hiszpania, Włochy oraz Grecja kuszące świetną pogodą, łatwym i niedrogim dojazdem czy brakiem konieczności posiadania paszportu.

Trzecie miejsce należy do Ameryki Północnej i Południowej - w tym rejonie wśród marzeń Polaków króluje podróży do Stanów Zjednoczonych. Kolejne pozycje w rankingu zajmują Hawaje i Karaiby. Tuż za podium uplasowała się Azja z Japonią (popularne są również Tajlandia i Chiny), na piątym miejscu Afryka z Egiptem (dalej Kenia oraz Madagaskar). Na końcu zestawienia jest Bliski Wschód - Zjednoczone Emiraty Arabskie, a później Izrael i Jordania.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News