fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Wlochy, Toskania 16.06.2017. n/z Plaza nad morzem liguryjskim.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Kwietnia 2020

W tym roku nie ma szans na zagraniczne wakacje? Prezes niemieckiej Izby Lekarskiej nie pozostawia złudzeń

Wakacje za granicą trzeba sobie odpuścić w tym roku. Klaus Reinhardt, prezes Niemieckiej Izby Lekarskiej jest niemal pewny, że Niemcy w tym roku nie wyjadą na zagraniczne wakacje. Ponadto, według niego kraje, do których ludzie planują wyjeżdżać, nie zdołają opanować epidemii koronawirusa do lata.

Wakacje za granicą? To wątpliwe

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, czy w obliczu pandemii koronawirusa będzie można wyjechać na wakacje. Wątpliwości są jeszcze większe w przypadku wyjazdów zagranicznych. Prezes Niemieckiej Izby Lekarskiej nie pozostawia złudzeń w tej kwestii. W tym roku wakacje za granicą będą niemożliwe.

- Nie sądzę, żeby Niemcy w tym roku mogli gdzieś wyjechać na wakacje za granicę - powiedział Klaus Reinhardt, prezes Niemieckiej Izby Lekarskiej w wywiadzie, który cytują gazety z grupy medialnej Funke.

Nieoficjalne: Rząd luzuje zakazy. Otworzy niektóre sklepy w galeriach handlowych, ale tylko z określonych branżNieoficjalne: Rząd luzuje zakazy. Otworzy niektóre sklepy w galeriach handlowych, ale tylko z określonych branżCzytaj dalej

Wakacje wykluczone

Zdaniem szefa NIL kraje, do których Niemcy chcą jeździć na wakacje, będą jeszcze długo walczyć z koronawirusem. - Nawet stopniowe wychodzenie z pandemii będzie absorbowało Niemcy jeszcze do tego lata. Także popularne cele wakacyjnych podróży, jak Włochy czy Hiszpania, przypuszczalnie nie rozwiążą swoich problemów tak dalece, żeby znów ożyła tam turystyka - ocenił Reinhardt.

Bez wakacji i odwiedzin. MSW szykuje nowe obostrzenia

“Deutsche Welle” przypomina, że aktualnie oprócz osób, które pracują za granicą, zawodowych kierowców i uprzywilejowanych grup, do Niemiec nie mogą wjeżdżać cudzoziemcy. Ponadto, niemiecki resort spraw wewnętrznych rozważa wprowadzenie surowych kar pieniężnych dla osób, które nie przestrzegają restrykcji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

Projekt zakłada, że osoby wjeżdżające do Niemiec muszą od razu po przekroczeniu granicy udać się najkrótszą drogą do domu lub do kwatery przeznaczonej na okres pobytu. Obowiązywać będzie dwutygodniowa kwarantanna.

W projekcie znalazł się zapis, że w trakcie tego okresu obowiązuje zakaz przyjmowania osób, które nie należą do gospodarstwa. Obostrzenia nie będą dotyczyć personelu opiekuńczego lub pielęgnacyjnego.

Kwota kary pieniężnej będzie uzależniona od oceny szkodliwości czynu, czy w tym działaniu była premedytacja i czy osoba popełniająca wykroczenie zrozumiała swój błąd. Na wysokość sankcji będzie miał wpływ także, czy była to pierwsza taka sytuacja - informuje “Deutsche Welle”.

Wnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocyWnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News