Volvo z licznymi usterkami w 2020 roku.
Pxhere
Autor Wiktoria Pękalak - 24 Października 2020

Trzy marki aut, 200 tysięcy z poważnymi usterkami. Ale w większości chodzi o jednego producenta

Auta w Polsce z wadami. Najbardziej awaryjne okazuje się Volvo. Usterki dotyczą 200 tys. samochodów rejestrowanych w Polsce, wynika z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar za trzy pierwsze kwartały 2020 roku. Co trzecia wada dotyczy szwedzkiej marki.

Volvo na celowniku

Volvo zgłosiło w tym roku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ponad 61 tys. wadliwych aut. Ponad połowa samochodów została objęta największą w tym roku kampanią naprawczą, podał portal bankier.pl.

W lipcu właścicieli aż 10 modeli, które wyjechały z fabryki Volvo, wezwano do autoryzowanych serwisów. Problem był poważny, ponieważ dotyczył przednich pasów bezpieczeństwa.

Problemy Volvo nie skończyły się, a usterki dawały o sobie znać także we wrześniu. Wówczas wykryto 14 tys. egzemplarzy aut z niesprawnymi układami chłodzenia i wycieraczkami.

Mercedes na drugim miejscu niezaszczytnego rankingu

Na drugim miejscu niechlubnego rankingu uplasował się Mercedes. Od początku 2020 roku do końca ubiegłego miesiąca do warsztatów wezwano aż 29 776 właścicieli mercedesów. Na początku października na jaw wyszły kolejne usterki - w 22 tys. pojazdów modeli 197, 204, 207, 164, 169, 171, 203, 212 i 251 wykryto usterki poduszek powietrznych po stronie kierowcy.

Problematyczne okazały się także toyoty. Japoński koncern także przekroczył próg 20 tys. usterek.

W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwićW Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwićCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jedno
2. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci
3. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

Awaryjne lato

W lipcu padł rekord wysłanych wezwań do serwisów - aż 58 074. Najbardziej przyczyniło się do tego Volvo przez swoją kampanię naprawczą. Drugim miesiącem, w którym mechanicy musieli pracować w pocie czoła, był marzec, kiedy wysłano 33 610 wezwań.

W czerwcu także pracownikom trudno było znaleźć chwilę na odpoczynek, ponieważ przyjęto wówczas 29 190 wadliwych pojazdów.

Zdecydowana większość (81 proc.) spośród 203 968 aut objętych naprawami stanowiły samochody osobowe. Bankier.pl przypomina, że podobny wynik osiągnięto w ubiegłym roku. Wówczas serwisowanych było 265 tys. aut zarejestrowanych w Polsce.

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusemPrezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"
  2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą
  3. Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domów
  4. Ujawniamy gdzie zatankujesz i nie przepłacisz. Nie wierzyliśmy, że na stacji można kupić tak tanie paliwo
  5. Szpital na Stadionie Narodowym szuka chętnych do pracy. Znamy stawkę za godzinę
  6. Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć
Kluczowa zmiana w sklepach Biedronki. Wszyscy powinni o niej wiedziećKluczowa zmiana w sklepach Biedronki. Wszyscy powinni o niej wiedziećCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News