Virgin Mobile blokuje numer za zbyt długą rozmowę
Pixabay/Fotorech
Autor Maria Glinka - 3 Kwietnia 2020

Za długie rozmowy przez telefon zablokują numer. Sieć nie zważa nawet na pakiet "bez limitu"

Virgin Mobile zablokował numer klienta z powodu zbyt długiego czasu trwania rozmowy telefonicznej. Wobec generowania sztucznego ruchu, który może stwierdzić operator, nawet argumenty o pakiecie „bez limitu” są nieskuteczne.

Virgin Mobile nakłada blokady

Virgin Mobile to operator telefonii komórkowej, który działa na rynku od 2012 r. Podobnie jak inne sieci oferuje specjalne pakiety rozmów w czasie pandemii, gdy kontakt międzyludzki jest utrudniony z powodu ograniczeń w swobodnym przemieszczaniu się. Jednak w niektórych sytuacjach nawet pakiet „bez limitu” może nie uchronić użytkownika przed zablokowaniem numeru w dobie epidemii.

Bezrobotni mają dostać wyższy zasiłek. Wiemy już, ile dokładnie resort chce im daćBezrobotni mają dostać wyższy zasiłek. Wiemy już, ile dokładnie resort chce im daćCzytaj dalej

Przypadek opisany przez portal bankier.pl., dotyczy klienta, który wykorzystywał połączenie telefoniczne do gry Fortnite. Miał wykupiony nielimitowany pakiet rozmów, więc nie było przeciwskazań, aby rozmowa trwała długo.

Jednak operator bez żadnego ostrzeżenia podjął decyzję o zablokowaniu numeru. Przerwanie połączenia było argumentowane przyczynami technicznymi. Virgin Mobile uznało, że telefon był używany jako call centre i generował zbyt duże obciążenie w sieci.

Regulamin operatora „zabrania używania sieci do tak dużego przekazywania informacji między abonentami” i był podstawą do zakwalifikowania działania jako call centre – czytamy w komunikacie operatora. Przepisy Virgin Mobile zobowiązują klienta do „niegenerowania sztucznego ruchu niesłużącego wymianie informacji” – podsumowuje Virgin Mobile.

Onet: Obóz władzy chce przedłużenia kadencji prezydenta. Mowa o 7 latach rządówOnet: Obóz władzy chce przedłużenia kadencji prezydenta. Mowa o 7 latach rządówCzytaj dalej

Nie wiadomo po jakim czasie zostaje nałożona blokada, ponieważ system nie ma ustalonego limitu minut. Podstawą do zablokowania numeru jest większy ruch na karcie SIM niż zazwyczaj – tłumaczy przedstawiciel sieci.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Inne sieci blokują numery, gdy dojdzie do nadużycia

W związku z nieprzekonującymi argumentami na rzecz blokady numeru portal postanowił zbadać, jak wygląda ta procedura u innych operatorów. Rzecznik sieci Orange twierdzi, że „długie rozmawianie nie może być powodem blokady numeru”. Powodem do zawieszenia numeru jest podejrzenie, że doszło do nadużycia.

Na podobnym stanowisku stoi sieć T-Mobile, której przedstawiciel podkreśla, że zapisy regulaminowe zezwalają na blokowanie numerów, ale „długa rozmowa z całą pewnością nie jest wystarczającą przesłanką do nałożenia blokady”.

Z kolei konsultant z Play zwraca uwagę, że „ewentualna decyzja o blokadzie numeru może nastąpić po analizie łamania zapisów regulaminu przez klienta”.

Regulaminy sieci komórkowych wyliczają cały szereg powodów, zgodnie z którym mają prawo czasowo zawiesić dany numer. Wśród nich znajduje się zapis o zakazie używania połączeń w celach call centre, które jest interpretowane jako generowanie sztucznego ruchu u większości operatorów.

Inną przesłanką do zablokowania numeru może być masowe wysyłanie wiadomości SMS i MMS lub wykorzystywanie numeru do przeprowadzania głosowań czy przesyłania informacji o aktualnych lub prognozowanych wydarzeniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News