pilne
biznesinfo.pl
Autor Maria Glinka - 7 Października 2020

Uwaga, już dziś cała Polska stanie. Będą utrudnienia w całym kraju

Utrudnienia czekają dziś na kierowców z całej Polski. Blokada dróg to kolejna odsłona protestu rolników z Agrounii i OPZZ. Spór o ustawę o ochronie zwierząt przybiera coraz bardziej na sile.

Utrudnienia na drogach w związku z demonstracją rolników

Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy z najbardziej odległych zakątków Polski. Gazeta Wyborcza podaje, że w ramach protestu rolnicy zamierzają zablokować około stu dróg. Blokady są organizowane jako wydarzenia na Facebooku.

"Nie możemy być bierni i czekać, aż dopadną nas "destrukcyjne łapy" polityków. Pokażmy naszą siłę i jedność ponad podziałami, nie bójmy się wyjść z naszej strefy komfortu i sprzeciwić się przyjętym normom. W tym celu powstaje to wydarzenie, aby połączyć lokalnych liderów z osobami chętnymi do działania. Bierzcie udział, udostępniajcie, komentujcie niech wszyscy się dowiedzą, iż obywatele nie będą się tylko biernie przyglądać danse macabre", czytamy w opisie wydarzenia, które zwiastuje utrudnienia w powiecie gnieźnieńskim.

Miało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetowąMiało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetowąCzytaj dalej

Gdzie największe utrudnienia?

Serwis motosygnaly.pl opublikował długą listę dróg w Wielkopolsce, na których dojdzie do utrudnień. Blokady zaplanowano na:

 • drodze krajowej nr 11 (Nowe Miasto - Środa Wlkp.),
 • DK 11 (Budzyń),
 • DK 92 (Poznań - Pniewy, miejscowość Sękowo),
 • DK 12 (Leszno - Kąkolewo),
 • DK 12 (Leszno - Wschowa),
 • DK 25 (Ostrów - Kalisz),
 • drodze wojewódzkiej nr 432 (Śrem - Leszno),
 • DW 308 (Gostyń - Kościan).

Na utrudnienia muszą przygotować się także wszyscy podróżujący przez Podlasie. Zgodnie z informacją przekazaną przez tamtejszy urząd wojewódzki utrudnienia mogą wystąpić na:

 • DK 66 (Zambrów - Wysokie Mazowieckie),
 • DK 61 (Stawiski – Grajewo),
 • DK 8 (Suwałki – Szypliszki),
 • DW 690 (Drohiczyn – Sikwy Duże – Siemiatycze),
 • DK 65 (Białystok – Grajewo),
 • DW 677 (Śniadowo – Łomża),
 • DK 63 i 66 (Wygoda – Zambrów – Wysokie Mazowieckie),
 • DK 8 (Suchowola - Białystok).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Przez 17-lat był więziony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

39 tys. złotych zadłużenia na każdego Polaka już w 2021 roku. Resort finansów podał niepokojące dane39 tys. złotych zadłużenia na każdego Polaka już w 2021 roku. Resort finansów podał niepokojące daneCzytaj dalej

Rolnicy w proteście wobec "piątki dla zwierząt"

Utrudnienia na polskich drogach to kolejny przejaw niezadowolenia rolników z zapisów ustawy o ochronie zwierząt. Przedstawiciele Agrounii i OPZZ żądają, aby Sejm porzucił prace nad "piątką dla zwierząt", która uderza w rolników. Przepisy zakazują hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych. Poza tym na mocy regulacji ma zostać ograniczony ubój rytualny wyłącznie do potrzeb krajowych związków wyznaniowych. Ustawa trafiła do sejmu z inicjatywy partii PiS, a jednym z jej głównych orędowników pozostaje Jarosław Kaczyński.

Dzisiejsze utrudnienia na drogach to ciąg dalszy wczorajszej demonstracji, która odbyła się pod siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Protestujący głośno sprzeciwiali się powołaniu Grzegorza Pudy na szefa tego resortu - polityk jest bowiem jednym ze zwolenników "piątki dla zwierząt". - Tego, co zrobiło PiS rolnikom, wieś im nigdy nie wybaczy. My na nich zagłosowaliśmy i daliśmy im władzę, daliśmy im prezydenta, a dzisiaj dostaliśmy w twarz. Chcemy zaapelować do społeczeństwa: jeżeli nie musicie jutro wyjeżdżać na drogi publicznie, to nie róbcie tego, będą utrudnienia w całym kraju - przyznał szef OPZZ.

Nie każdy ma możliwość podjęcia pracy. Wyjaśniamy jak uzyskać rentę i pieniądze z tytułu niezdolności do pracyNie każdy ma możliwość podjęcia pracy. Wyjaśniamy jak uzyskać rentę i pieniądze z tytułu niezdolności do pracyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

 1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
 2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
 3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
 4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
 5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
 6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Czytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News