USA wpompuje w swoją gospodarkę dwa miliardy dolarów
fot. rawpixel.com
Autor Komunikaty prasowe - 28 Marca 2020

Takiej pomocy jeszcze nie było. Najpotężniejsza gospodarka świata dostanie biliony dolarów

Amerykanie ustalili już wszystkie szczegóły dotyczące planu pomocowego niezbędnego do zapobiegania finansowym skutkom epidemii koronawirusa w USA. Pomoc łącznie osiągnie 2 biliony dolarów i zawiera m.in. czeki dla każdego Amerykanina w wysokości 1200 dolarów.

USA zadba o spokój na rynkach finansowych

Kongres a później Senat zatwierdziły plan pomocowy, który będzie się tyczył m.in. wsparcia branż znajdujących się w trudnej sytuacji w kwocie 500 mld dolarów. Pakiet został już także podpisany przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Ponadto pakiet przeznacza 350 mld dolarów na pożyczki dla małych firm, 250 mld dolarów na zwiększoną pomoc dla bezrobotnych i 100 mld dolarów dla szpitali.

Zapisano w nim również jednorazowe bezpośrednie transfery pieniężne w wysokości 1200 dolarów dla każdego Amerykanina zarabiającego mniej niż 75 tys. dolarów rocznie. Dodatkowe 500 dolarów przysługuje za dziecko. 4 mld dolarów przeznaczono na pomoc dla bezdomnych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Sondaż, jakiego jeszcze nie było. Wiemy, co stanie się, jeśli wybory nie zostaną przełożone

Część Demokratów obawiała się, że pod płaszczykiem pomocy federalnej Republikanie chcą kosztem pracowników pomóc wielkiemu kapitałowi. Wskazywali przy tym, że propozycja nie zapewnia Amerykanom odpowiedniej opieki zdrowotnej i żądali większych środków na bony żywnościowe. Na Twitterze w USA popularnością cieszył się hashtag #NotDying4WallStreet (nie umrę za Wall Street).

Republikanie odpowiadali, że z uwagi na tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa konieczne jest przede wszystkim szybkie uspokojenie rynków finansowych.

We wtorek na samą wieść o postępach w rozmowach na nowojorskiej giełdzie doszło do dużych wzrostów. Najważniejszy indeks Dow Jones zyskał w pewnym momencie 11,3 proc. i był to największy taki skok od 1933 roku.

Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzySkarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News