Urzędy wracają do pracy już w poniedziałek
pixabay/5239640
Autor Radosław Święcki - 24 Maja 2020

Tydzień po gastronomii znoszą kolejny zakaz. Ucieszą się przede wszystkim seniorzy

Od poniedziałku 25 maja urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Urzędy wracają w poniedziałek

Tydzień temu wznowiły działalność salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także lokale gastronomiczne, a od poniedziałku na nowo zostaną otwarte urzędy. Komunikat w tej sprawie wydało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i administracji, podkreślając, że „urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli”.

Dramatyczne pogrzeby osób zmarłych na koronawirusa. Rodziny nie chcą nawet rzeczy po bliskichDramatyczne pogrzeby osób zmarłych na koronawirusa. Rodziny nie chcą nawet rzeczy po bliskichCzytaj dalej

- W każdym urzędzie, przy zachowaniu wymogów sanitarnych, będzie możliwość osobistego załatwiania spraw. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów) – czytamy w komunikacie MSWiA.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

Wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker zwraca uwagę, że część urzędów już wcześniej podjęła decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli.

- . Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem – podkreśla wiceminister Szefernaker.

Dwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł karyDwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł karyCzytaj dalej

Warto podkreślić, że ponowne otwarcie urzędów to szczególnie dobra wiadomość dla seniorów, którzy wciąż stanowią najliczniejszą grupę interesantów załatwiających sprawy osobiście aniżeli drogą online.

Przypomnijmy, że w ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki 18 maja ponownie otwarto salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje i bary. Zdecydowano również o otwarciu obiektów sportowych i niektórych instytucji kultury. Wznowić pracę pozwolono również ekipom filmowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga fala
  2. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Zapowiedział koniec obostrzenia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół
Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News