Bildnummer: 58094310 Datum: 20.05.2012 Copyright: imago/emil umdorf junger Geschaftsmann sitzt nachdenklich auf einer Treppe Symbolfoto Model released xcb x0x 2012 hoch Aufmacher business arbeit job manager geschaftswelt arbeiten buro mann jung geschaftsmann nachdenken traurig verzweifelt 58094310 Date 20 05 2012 Copyright Imago Emil umdorf young Businessman sits contemplative on a Staircase Symbolic image Model released x0x 2012 vertical Highlight Business Work Job Manager Business world Work Office Man Young Businessman NAchdenken sad desperate
imago stock&people/EAST NEWS
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Kwietnia 2020

Szykują się masowe zwolnienia urzędników. Zagwarantowanej pracy nie mają nawet ci, którzy byli uprzywilejowani

Urzędnicy mogą być masowo zwalniani. Cięcia etatów i obniżek pensji szykują się w ministerstwach, urzędach wojewódzkich i innych instytucjach - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Urzędnicy będą zwalniani

Wygląda na to, że urzędnicy muszą być gotowi na zwolnienia. Rząd chce sobie zapewnić możliwość zwalniania, jeśli deficyt budżetowy okaże się większy od prognozowanego lub dług publiczny będzie gwałtownie rosnąć. “Takie rozwiązanie znalazło się w rządowym projekcie ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2” - pisze “DGP”.

Urzędnicy stracą pracę

Jak podaje dziennik, zagwarantowanej pracy nie będą mieć nawet absolwenci Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W uzasadnieniu projektu napisano, że zasada sprawiedliwości społecznej wymaga, aby całe społeczeństwo, w tym także rządowi urzędnicy uczestniczyli w kosztach kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa.

Auchan wymyślił prosty sposób na ominięcie długich kolejek. Sklepy zaczynają już go realizowaćAuchan wymyślił prosty sposób na ominięcie długich kolejek. Sklepy zaczynają już go realizowaćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

“DGP” pisze, że rząd nie chce zdradzić, ilu urzędników może zostać zwolnionych z pracy. Niebawem mają się ukazać informacje na temat redukcji etatów i tego, które urzędy obejmie.

Praktycznie wszyscy urzędnicy zagrożeni

Urzędnicy będą zwalniani przez rozwiązanie z nimi umów o pracę. Na pierwszy ogień pójdą ci, którzy mogą już przejść na emeryturę lub zbliżają się do wieku emerytalnego. Umowy na czas określony nie będą przedłużane - informuje “DGP”.

Pewnie nie mogą się też czuć urzędnicy wysokiego szczebla, np. kadry kierowniczej. Zwolnienia mogą objąć urzędników średniego szczebla oraz pracowników wspomagających. Rząd nie zamierza też oszczędzać urzędników mianowanych - czytamy w gazecie.

Więcej w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Prezydent UFC postanowił zorganizować nam Mortal Kombat na żywo
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News