Urząd skarbowy i nowe kontrole
Marek BAZAK/East News
Autor Oktawian Góral - 15 Października 2020

Skarbówka dostanie nowe uprawnienia. Kontrole będą częstsze i bardziej dokładne

"Rzeczpospolita": Kontrole urzędów skarbowych po nowemu. Legalne będą prowokacje, takie zmiany mają wejść w obrębie przepisów podatkowych. Co nowego szykuje nam fiskus? Wiele zaskakujących rozwiązań.

Urzędy skarbowe mają otrzymać nową broń w kontrolach. Szykują się zmiany w prawie podatkowym. O najnowszym projekcie w reformie Krajowej Administracji Skarbowej pisze "Rzeczpospolita". Zmiany są zaskakujące. Jak wskazuje dziennik, kontrolerzy fiskusa zyskają prawo do prowokacji zakupowej.

Większe uprawnienia urzędów skarbowych

"Rzeczpospolita" wskazuje, że nowe przepisy zrewolucjonizują procedury kontrolne i egzekucyjne. Zmiany szykują się w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej i 21 innych ustawach. Celem reformy jest nadanie fiskusowi nowych uprawnień i zwiększenie wydajności tego aparatu. "Rz" wskazuje na trzy najważniejsze zmiany, jakie są szykowane. Doniesienia dziennika są bardzo zaskakujące, ponieważ rząd nie zapowiadał żadnych zmian w funkcjonowaniu organów skarbowych.

ZUS przypomina: Już od dziś tysiące Polaków mogą wnioskować o specjalny ZUS przypomina: Już od dziś tysiące Polaków mogą wnioskować o specjalny "prezent". Wsparcie ma ruszyć szybkoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

Jedną z nowości, którą wskazuje ta opiniotwórcza gazeta, jest legalizacja tzw. zakupu prowokowanego. Urzędnicy KAS będą mogli, udając zwykłych klientów, zweryfikować czy przedsiębiorcy sprzedają towary zgodnie z przepisami o kasach rejestrujących i paragonach. Jak wskazuje "Rz": – Urzędnik będzie mógł – udając zwykłego klienta – sprawdzić, czy transakcja została właściwie udokumentowana. Jeśli nie, będzie mógł się ujawnić i wszcząć procedurę ukarania przedsiębiorcy. Druga zmiana to wprowadzenie tzw. postępowania sprawdzającego zamiast czynności sprawdzających i postępowania kontrolnego – czytamy w dzienniku.

Najciekawsza i zdaje się najbardziej restrykcyjna zmiana szykuje się w postępowaniu egzekucyjnym. Jak wskazuje "Rzeczpospolita", podatnikowi który zalega urzędom skarbowym ponad 5 tys. złotych, a egzekucja jest niemożliwa, będzie można zająć do 36 godzin środek transportu oraz towar.

Wielu emerytów od dziś może domagać się wyrównania swojego świadczenia. Wystarczy złożyć wniosek do ZUSWielu emerytów od dziś może domagać się wyrównania swojego świadczenia. Wystarczy złożyć wniosek do ZUSCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spożywanie posiłków na zupełnie innych zasadach. Wprowadzono nowe reguły epidemiczne
  2. Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News