Bolt wprowadza urlop za psa
Pixabay/terii2000
Autor Wiktoria Pękalak - 16 Października 2020

Wspaniała sprawa dla miłośników psów. Niektórzy dostaną urlop na opiekę nad czworonogiem

Urlop za psa wydaje się być czymś zbyt pięknym, by było prawdziwe, a jednak. Bolt zdecydował się przyznać swoim pracownikom trzy dni płatnego urlopu na opiekę nad psem. Jest tylko jeden warunek.

Urlop za psa

Firma taksówkarska Bolt zdecydowała się wprowadzić dla swoich pracowników tzw. “urlop psacierzyński”.

O decyzji Bolt poinformował na początku października. Zdaniem firmy dodatkowe dni wolne na opiekę nad psem przyczynią się do “dobrego samopoczucia członków zespołu”. Jest natomiast jeden warunek. Aby odebrać urlop za psa, nasz czworonożny przyjaciel powinien być ze schroniska.

- Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego - poinformowała Olimpia Kicielińska, people partner w Bolt, cytowana przez Gazetę Wrocławską.

Pogrzeb w czasie pandemii. Rodziny zmarłych muszą mierzyć się z dodatkowymi trudnościamiPogrzeb w czasie pandemii. Rodziny zmarłych muszą mierzyć się z dodatkowymi trudnościamiCzytaj dalej

Pomysłodawcy urlopu twierdzą, że dzięki dodatkowym dniom wolnym pracownicy będą mogli pomóc zaaklimatyzować się nowemu domownikowi w innym otoczeniu. To często niezbędne, by piesek poczuł się “jak u siebie”.

Ponadto osoby, które adoptowały psiaka w ciągu dwóch ostatnich lat mogą odebrać zaległy urlop.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

Opieka nad psem

Niektórym pomysł wydaje się zabawny, jednak właściciele psów dokładnie wiedzą jak trudno czasem pogodzić pracę z opieką nad włochatym przyjacielem. W Wielkiej Brytanii urlop za psa powoli staje się czymś normalnym. W końcu psu także zdarza się chorować i podobnie jak człowiek może wymagać opieki swojego właściciela.

Francuzi przejmują wielką polską firmę. Transakcja już niemal zawartaFrancuzi przejmują wielką polską firmę. Transakcja już niemal zawartaCzytaj dalej

Pies w nowym domu

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją psa, musisz przygotować mu odpowiednie warunki w domu. W pierwszej kolejności powinieneś przygotować mu miski na jedzenie i na wodę. Ważnym elementem wyposażenia jest także legowisko, które będzie można wyprać. Nie można też oczywiście zapomnieć o odpowiedniej obroży lub szelkach i smyczy. Warto od razu dokupić do niej specjalny pojemnik na woreczki, który będzie można przyczepić do smyczy, żeby zawsze były w zasięgu ręki. Najważniejsze jest jednak to, by stworzyć w domu odpowiednią atmosferę. Pamiętaj, że pies ze schroniska jest często po przejściach, dlatego dopilnuj, by czuł się u ciebie jak najlepiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spożywanie posiłków na zupełnie innych zasadach. Wprowadzono nowe reguły epidemiczne
  2. Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News