EU
pixabay, pixel2013
Autor Komunikaty prasowe - 30 Stycznia 2020

Wyznaczono nowy geograficzny środek Unii Europejskiej. Do urokliwej miejscowości dojedziesz w kilka godzin

Unia Europejska już za parę dni będzie miała nowy geograficzny środek. Jest to następstwem brexitu, który będzie miał miejsce 31 stycznia o północy.

Nowy geograficzny środek Unii Europejskiej

Unia Europejska za sprawą brexitu będzie miała nowy geograficzny środek. Będzie to Gadheim, miejscowość w Bawarii w Niemczech. Mimo, że zmiana ta prawdopodobnie spowoduje wzrost lokalnej turystyki, to jednak mieszkańców wsi nie rozpiera radość.

- Po pierwsze, to tylko trochę szczęśliwe dla Gadheim, że nasza wieś zostanie środkiem Unii. Powinniśmy mieć bardziej uroczystość żałobną, bo nie wiem, jak ktokolwiek w tej sytuacji może się nazwać wygranym, niezależnie czy mówimy o nas, czy Brytyjczykach - stwierdził Walter Diek, mieszkaniec Gadheim, cytowany przez TVN24.

- Już trzy lata temu myśleliśmy, że środek zostanie przeniesiony do nas, ale termin brexitu odkładano i odkładano. Osobiście wolałbym żeby nasza wieś nigdy nie została środkiem (UE - red.), by Boris (Johnson - red.) przegrał wybory i do brexitu nie doszło. Wolałbym, żeby Brytyjczycy zostali w Unii, ale wyszło inaczej - powiedział inny z mieszkańców, jak cytuje portal.

23 czerwca 2016 roku zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii referendum, w którym 52 procent głosujących opowiedziało się za wyjściem kraju z Unii Europejskiej. Formalny wniosek o opuszczenie UE został złożony 29 marca 2017 r. przez rząd brytyjski.

Od lutego setki tysięcy Polaków będzie płacić co miesiąc 1400 złotych. To najwyższa podwyżka od 10 latOd lutego setki tysięcy Polaków będzie płacić co miesiąc 1400 złotych. To najwyższa podwyżka od 10 latCzytaj dalej

Gadheim nowym geograficznym środkiem Unii Europejskiej

Francuski instytut geograficzny stoi za wytyczeniem Gadheim jako Środka Unii Europejskiej. Zostały w tym celu wykonane specjalne obliczenia. Jak dotąd geograficzny środek Unii Europejskiej znajdował się także w Bawarii, w miejscowości Westerngrund, która mieści się 90 kilometrów na północny-zachód od Gadheim.

Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. Mężczyzna umierał leżąc na ulicy. Praktycznie nikt się nie zatrzymał, aby udzielić mu pierwszej pomocy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski
Najdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąNajdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News