Ulga termomodernizacyjna jeszcze tylko przez kilka dni
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 28 Maja 2020

Nowa ulga od tego roku, możesz zaoszczędzić nawet 53 tys. zł. Jednak nie wszystkim przysługuje

Ulga termomodernizacyjna to jedna z nowinek w rozliczeniu PIT za 2019 r., o którą można zawnioskować jeszcze tylko przez kilka dni. Komu przysługuje bonifikata?

Ulga termomodernizacyjna dla osób, które działają proekologicznie

Wszyscy, którzy chcą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i innych bonifikat mają na to czas wyjątkowo do 1 czerwca. Wydłużony termin, w którym podatnik może rozliczać się z fiskusem i pobierać zniżki, został wprowadzony z uwagi na stan epidemii. Jednak nadejście koronawirusa nie zmieniło wymogów formalnych i o ulgę termomodernizacyjną mogą ubiegać się tylko niektórzy.

Media huczą o maseczkach, więc nikt nie zwrócił uwagi. Rząd cichcem wprowadza zmiany obostrzeń w sklepachMedia huczą o maseczkach, więc nikt nie zwrócił uwagi. Rząd cichcem wprowadza zmiany obostrzeń w sklepachCzytaj dalej

Bonifikata przysługuje właścicielom domów jednorodzinnych, którzy przeprowadzili termomodernizację, czyli wykonali remont polegający na zmianie źródła ciepła na urządzenie proekologiczne. Ulga termomodernizacyjna dotyczy tylko jednego podatnika lub małżeństw, a więc na wysokość bonifikaty nie ma wpływu liczba posiadanych własności.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja

Ile można zyskać na uldze termomodernizacyjnej?

Jedna osoba może odpisać od PIT maksymalnie 53 tys. zł. Natomiast w przypadku małżeństwa, które poniosło koszty termomodernizacji wspólnego domu, można potrącić ponad 100 tys. zł. Warto pamiętać, że ulga termomodernizacyjna nie obejmuje nowo wybudowanych domów – przypomina next.gazeta.pl.

W ramach ulgi można odliczyć konkretne materiały budowlane, które wskazało Ministerstwo Rozwoju. Chodzi m.in. o: piece grzewcze, stolarki okienne i drzwiowe, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, węzeł cieplny, wentylację mechaniczną oraz materiały służące do ocieplania przegród.

Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programemPięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programemCzytaj dalej

Jeżeli podatnik uzyska ulgę termomodernizacyjną, to jest zobowiązany do ukończenia prac remontowych na przestrzeni trzech następnych lat. W przeciwnym razie będzie musiał zwrócić równowartość bonifikaty. W celu ubiegania się o ulgę należy dołączyć do formularza PIT wniosek PIT/O, w których podaje się kwoty brutto poniesionych wydatków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Po 12 latach w śpiączce chcieli odłączyć kobietę od aparatury. Wydarzył się jednak prawdziwy cud
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niezwykła anomalia pogodowa w polskich Tatrach. Turyści nie mogą uwierzyć
6 tys. samochodów 4 marek musi pilnie trafić do warsztatu. Sprawdź pocztę, także mogłeś otrzymać wezwanie6 tys. samochodów 4 marek musi pilnie trafić do warsztatu. Sprawdź pocztę, także mogłeś otrzymać wezwanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News