pieniądze-pixabay-BeatriceBB
Pixabay/BeatriceBB
Autor Radosław Święcki - 18 Lutego 2020

Tak dużo zyskać nie mogłeś jeszcze nigdy. Prezent od rządu w wysokości ponad 100 tys. zł

Ulga termomodernizacyjna pozwoli ci zaoszczędzić. Wyjaśniamy kto może skorzystać z ulgi i co w jej ramach możemy odliczyć wypełniając deklarację podatkową.

Ulga termomodernizacyjna przysługuje osobom rozliczającym się stawką 18%, 32%, 19% oraz ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Podatek można pomniejszyć o wydatki poniesione na ulepszenie domu, które przyczyniły się do spadku zużycia energii elektrycznej. Każdy ze współwłaścicieli budynku może odliczyć do 53 tys. zł. Małżonkowie, którzy są współwłaścicielami nieruchomości, mogą więc wspólnie odliczyć aż do 106 tys. zł.

Renta dla samotnych Polaków. Mają dostać po kilkaset złotych miesięcznieRenta dla samotnych Polaków. Mają dostać po kilkaset złotych miesięcznieCzytaj dalej

Ulga - co można odliczyć?

W ramach ulgi można odliczyć od dochodu wydatki poniesione m.in. na: zakup paneli słonecznych, zakup materiałów budowlanych, zakup węzła cieplnego wraz z programatorem temperatury, zakup kotła gazowego i olejowego, czy stolarkę okienną i drzwiową.

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

Materiały budowlane muszą być wykorzystane w celu ocieplenia domu lub związane z instalacją urządzeń grzewczych. Od podatku odliczyć można również wydatki poniesione na audyt budynku przed realizacją projektu i koszty związane z montażem kotłów, paneli słonecznych czy okien lub drzwi.

Szyby nie odliczymy

Bankier.pl przywołuje obajśnienia przygotowane przez resort finansów, zgodnie z którymi wymiana okien w domu, która wpływa na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej podlega odliczeniu, ale już koszty wymiany szyb nie moga być zaliczane do ulgi termomodernizacyjnej, ponieważ są elementami stolarki okiennej, a nie całością.

Odliczeniu w ramach ulgi nie podlegają wydatki lub ich części, które zostały sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w ostrowskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić, wezwano policję
  2. Wystarczą trzy daktyle dziennie. Ich wpływ na nasz organizm jest niesamowity
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Odebrała telefon i straciła 100 tys. zł. Wyjątkowo perfidne oszustwo
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc
Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News