Ulga za jazdę z dziećmi
flickr.com
Autor Komunikaty prasowe - 21 Grudnia 2019

Jeśli jeździsz z dziećmi, możesz liczyć na sporą ulgę. Od 1 stycznia nowe przepisy

Ulga za przewóz dzieci i młodzieży wejdzie od 1 stycznia, dzięki temu, że dopłata została przyznana komercyjnym przewoźnikom. Wszystko to za sprawą znowelizowanej ustawy o transporcie zbiorowym. “Senat nie zaproponował wczoraj do niej poprawek, dlatego trafi ona teraz do podpisu prezydenta” - informuje “DGP”.

Ulga za przewóz dzieci i młodzieży

Ulga za przewóz dzieci i młodzieży nie była rzeczą pewną. Faktem jest, że wiceminister infrastruktury Rafał Weber mówił, że istotną kwestią dla niego jest, by przewoźnicy mieli pewność o obowiązku honorowania ulg. Nie wiedzieć zatem czemu resort czekał do ostatniej chwili na wprowadzenie zmian. Gdyby nie zrobił tego teraz, to po nowym roku groziłby komunikacyjny chaos.

Fatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiFatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiCzytaj dalej

Pasażerowie będą mieli pełen dostęp do ulg

“Ustawa przesuwa dotychczasowy termin wejścia w życie części przepisów przejściowych ustawy o publicznym transporcie zbiorowym (t.j. Dz.U. Z 2018 r. poz. 2016 ze zm.) do 1 stycznia 2021 r. Dzięki temu pasażerowie zachowają pełen dostęp do ulg ustawowych u wszystkich przewoźnika” - informuje “DGP”. I nie będzie tu miało nic do rzeczy, czy podpisał on umowę z samorządem o świadczenie usług.

“Bez tej zmiany dzieci i młodzież nie mogłyby korzystać z ulg” – zaznacza Marek Wójcik, przedstawiciel Związku Miast Polskich, cytowany przez “DGP”.

Komu przysługują ulgi

Ulgi, które rozliczają urzędy marszałkowskie, należą się także osobom niepełnosprawnym, studentom oraz opiekunom dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Mało kto zwraca uwagę na oznaczenia na prawie jazdy. Podczas kontroli czeka cię wysoki mandatMało kto zwraca uwagę na oznaczenia na prawie jazdy. Podczas kontroli czeka cię wysoki mandatCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak ma kłopoty z prawem. Ludzka podłość nie zna granic
  2. Toksyczne bombki choinkowe. Producenci ukrywają prawdę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News