pieniadze-ulga-pxfuel.com
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Lutego 2020

Nawet 10 tysięcy złotych dla rodzin z dziećmi. Już niedługo mogą liczyć na przypływ gotówki

Ulga prorodzinna, inaczej ulga na dziecko, cieszy się dużą popularnością w Polsce. Mając liczną gromadkę dzieci, można sporo zyskać. Poza tym do odliczenia nie są wymagane żadne dodatkowe wnioski. Komu przysługuje ulga na dziecko i ile można na tym zyskać?

Ulga na dziecko

Ulga prorodzinna przysługuje osobom, które odprowadzają podatek dochodowy według skali podatkowej - rozliczającym się na formularzach PIT-36 i PIT-37. Z odliczenia mogą skorzystać rodzice, opiekunowie i rodzice zastępczy, którzy wychowują jedno lub więcej dzieci.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych ulgę prorodzinną można włączyć do rozliczenia każdego roku. Jak podaje portal money.pl, od podatku można odliczyć do 1112 zł na pierwsze i drugie dziecko, 2000 zł na trzecie i aż 2700 zł na czwarte i każde następne.

Urlop możesz dostać nawet wtedy, gdy nie pracujesz. Zaskakująca decyzjaUrlop możesz dostać nawet wtedy, gdy nie pracujesz. Zaskakująca decyzjaCzytaj dalej

Dzięki uldze można sporo zyskać

Jeżeli kwota przewyższa kwotę podatku, to podatnik otrzymuje zwrot nadwyżki. W efekcie rodziny, które mają wiele dzieci, mogą się naprawdę obłowić. Z wyliczeń portalu money.pl wynika, że rodzice wychowujący pięcioro dzieci mogą liczyć na ulgę prorodzinną w wysokości 9624 zł. Po doliczeniu zwrotu podatku nadwyżka wynosi łącznie 10 949,62 zł - taka kwota może zostać wypłacona dzięki odliczeniu.

Ulga na dziecko - komu przysługuje?

Jak podaje portal tvn24bis.pl, ulga w zeznaniu PIT za 2019 rok przysługuje na dzieci:

  • małoletnie (przed ukończeniem 18 roku życia);
  • niezależnie od wieku, jeśli w danym roku podatkowym dostawały zasiłek pielęgnacyjny albo rentę socjalną;
  • dzieci do 25 roku życia, jeżeli kontynuują edukację w Polsce lub za granicą, a ich roczne dochody nie są wyższe niż 3089 zł (wyjątek: renta rodzinna)
Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej


Aby zastosować ulgę w zeznaniu podatkowym należy podać liczbę dzieci i wpisać ich numery PESEL (jeżeli ich nie ma, to wystarczy podać imię, nazwisko i datę urodzin). Warto podkreślić, że z ulgi mogą skorzystać tylko te osoby, które rzeczywiście wykonują władzę rodzicielską. Nie chodzi tylko o prawo, ale o jej faktycznie wykonywanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News