Ulga od podatku dochodowego PIT
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 18 Stycznia 2020

Ulga nawet na 1520 zł przy rozliczaniu PIT. Ty też możesz z niej skorzystać

Ulga od podatku dochodowego od osób fizycznych to sposób na zachowanie części pieniędzy w kieszeni. Mało kto wie, że jest jedna, którą może odliczyć każdy. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić.

Ulga przy rokrocznym rozliczaniu podatku PIT to coś, co chętnie zgarnąłby każdy podatnik. Warto o sprawie pomyśleć, ponieważ właśnie rozpoczął się sezon na wypełnianie kwestionariuszy dotyczących rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych. Jest pewna ulga, którą odliczyć sobie może każdy.

Mowa o uldze na internet. Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z jej powszechności. Tymczasem wedle prawa każdy może z niej skorzystać. Warunkiem wstępnym jest rozliczanie się na formularzu PIT-37, PIT-36 lub PIT-28. Kolejnym warunkiem jest liczba możliwych wykorzystań ulgi.

Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznaniaRozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznaniaCzytaj dalej

Jak podaje portal Gazeta.pl, ulga na internet może być przez nas odliczona dwukrotnie - w dwóch następujących po sobie latach podatkowych. Osoby, które już z niej w ten sposób skorzystały, nie mogą więcej ulgi odliczyć.

Ulga na internet dla każdego. Zachowasz w kieszeni nawet 1520 zł

Zakładając, że rozliczamy się na jednym z wymienionych wyżej formularzy, musimy pamiętać o kilku rzeczach, które trzeba w ramach ulgi przedstawić odpowiednie dane. Wykazać należy dane kupującego usługę (czyli nas), sprzedawcę usługi (operatora), rodzaj usługi oraz kwotę, jaką za tę usługę uiszczamy. Gazeta.pl podkreśla że faktury i umowy nie są potrzebne, a jedynie wyciąg z konta bankowego.

Czy wychowano Cię tak, aby okazywać sprzątaczce ten sam szacunek, co prezesowi wielkiej firmy?Czy wychowano Cię tak, aby okazywać sprzątaczce ten sam szacunek, co prezesowi wielkiej firmy?Czytaj dalej

W przypadku osób, które internet wykupują w pakiecie np. telefon + internet, należy wyraźnie wskazać, która kwota przeznaczana jest na opłatę sieci. W ten sposób można odliczyć sobie niemało od podatku. Ulga w najwyższym wymiarze dla pojedynczego podatnika to 760 złotych. W przypadku małżeństwa kwota ta znacznie wzrasta i osiąga poziom 1520 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Student WAT: zginęło 120 wyników testów na koronawirusa. Od tygodni są w kwarantannie, kazano im powtórzyć badania
  2. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Ogromne zmiany w Polsce. Premier zdradził cały plan, wiadomo co z hotelami i wakacjami

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News