Ulga w PIT nawet na 1520 zł
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 11.02.2020. n/z Rozliczenie podatku - druk PIT-11.
Autor Przemysław Terlecki - 16 Kwietnia 2020

Ulga nawet na 1520 zł przy rozliczaniu PIT-a. Niemal na pewno możesz z niej skorzystać

Ulga na 1520 zł w rozliczeniu PIT - to brzmi naprawdę świetnie, szczególnie w obecnych czasach, gdy lepiej oszczędzać. Co więcej, ulga ta przysługuje niemal wszystkim. Choć nie bez ograniczeń.

Ulga w PIT to dobry pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy. Tym bardziej, że obecna sytuacja z pandemią i narastającym kryzysem gospodarczym aż sama prosi się o oszczędzanie pieniędzy. Także fakt, że termin składania PIT-ów jest przesunięty do końca maja, daje czas podatnikom na przyjrzenie się sprawie ulg. A wśród tych na jednej można zyskać 1520 zł.

Ulga, o której mowa, to ulga na internet. Ta jest to o tyle wdzięczna, że po spełnieniu odpowiednich - niezbyt wygórowanych warunków, biorąc pod uwagę inne ulgi - odliczyć mogą sobie teoretycznie wszyscy. Z ulgi na internet, jak podaje Gazeta.pl, skorzystać mogą - i tutaj pierwszy przesiew - wszyscy Polacy rozliczający się na trzech typach formularzy - PIT-37, PIT-36 oraz PIT-28. Drugim warunkiem jest poniesienie kosztów na internet w minionym roku.

46-letni fizjoterapeuta zmarł w wyniku zakażenia. Dotąd nie było jeszcze takiej śmierci w Polsce46-letni fizjoterapeuta zmarł w wyniku zakażenia. Dotąd nie było jeszcze takiej śmierci w PolsceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał

760 zł, a nawet 1520 zł ulgi na internet

Każda z osób, która spełni powyższe warunki, ma prawo do odliczenia sobie 760 zł ulgi na internet. W jeszcze lepszej sytuacji są małżeństwa, ponieważ w przypadku małżonków mowa o kwocie aż 1520 zł. Z atrakcyjnej ulgi nie można jednak korzystać w nieskończoność. Gazeta.pl wprost podaje cytat z prawa: "Ulga na internet przysługuje wyłącznie w dwóch kolejno po sobie następujących latach podatkowych, jeżeli w okresie poprzedzającym te lata podatnik nie korzystał z tego odliczenia".

Oznacza to, że z ulgi można skorzystać maksymalnie dwukrotnie i to jedynie w dwóch kolejnych następujących po sobie latach. W ten sposób zaoszczędzić można w sumie nawet 3040 złotych w ciągu dwóch lat korzystania z ulgi na internet.

Onet: Wojewoda zmusił medyków do walki z koronawirusem. Po odmowie dostali mandaty na 5 tys. złOnet: Wojewoda zmusił medyków do walki z koronawirusem. Po odmowie dostali mandaty na 5 tys. złCzytaj dalej

Oczywiście razem z formularzem PIT i zapisanym w nim ulgą należy przedłożyć odpowiednie dokumenty poświadczające, że w minionym roku faktycznie zaszła transakcja umożliwiająca korzystanie z internetu. Dokumenty, którymi należy legitymizować swoje prawo do ulgi muszą zawierać cztery dane. Są to: odbiorca usługi, sprzedawca usługi. rodzaj usługi oraz kwotę za jej świadczenie.

Gazeta.pl wskazuje jednak, że w wypadku gdy chcemy, by ulga na internet została nam naliczona, nie musimy do PIT-a dołączać opasłych tomów dokumentów. Wystarczy samo potwierdzenie przelewu bankowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak długo będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia na konferencji rozwiał wszystkie wątpliwości
  2. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wojciech Cejrowski podał swój dokładny plan na pokonanie koronawirusa. Ostre słowa wobec rządu
Nawet 70 zgonów w Polsce jednego dnia. Eksperci: Szczyt pandemii jeszcze w tym miesiącuNawet 70 zgonów w Polsce jednego dnia. Eksperci: Szczyt pandemii jeszcze w tym miesiącuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News