Ulga podatkowa PIT 2020
biznesinfo/Maksymilian Tomanek
Autor Kasper Starużyk - 13 Lutego 2020

Możesz zgarnąć ponad 50 tys. zł. W tym roku czeka ulga podatkowa jakiej jeszcze nie było

Już za 2 dni Polacy będą mogli zatwierdzić PIT 2020 przygotowany automatycznie przez skarbówkę. W tym roku jednak na wielu właścicieli domów jednorodzinnych czeka specjalna ulga, z której będą mogli skorzystać podczas remontu domu. Ulga termomodernizacyjna przysługiwać będzie osobom, które wykażą walkę ze smogiem.

Ulga termomodernizacyjna w tym roku będzie szczególnie wysoka. Mogą skorzystać z niej osoby, które wykażą przed urzędem, że aktywnie walczą ze smogiem.

Ulga termomodernizacyjna PIT 2020

Fiskus da w tym roku możliwość odliczenia nawet do 53 tys. zł. Ulga obejmie chociażby takie inwestycje jak wymiana pieca "kopciucha" czy też zaintaslowanie baterii słonecznych na dachu domu. Jak podaje "SE", ulga dotyczy jednak tylko domów jednorodzinnych i tylko właściciele takich nieruchomości mogą starać się o odpisanie ulgi.

Bardzo ważne jest też to, że mimo przygotowania przez skarbówkę PIT-u, o uldze musimy pamiętać sami i sami ją dopisać do naszego zeznania podatkowego. Warto też pamiętać, że w przypadku wspólnego rozliczenia z małżonkiem możemy liczyć nawet na ponad 100 tys. zł ulgi. Inną dobrą wiadomością dla proekologicznych właścicieli domów jest możliwość rozłożenia ulgi na raty i korzystanie z niej przez parę lat, jednak nie więcej niż 6.

Dobrze jest też wspomnieć, że z ulgi nie możemy skorzystać podczas budowy domu. Musimy także posiadać faktury na koszty własne każdego współwłaściciela nieruchomości.

Ulga termomodernizacyjna także przy podatku liniowym

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na płacenie podatków liniowych także będą mieli możliwość skorzystania z ulgi.

Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanieZostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  3. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  6. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  7. Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie
TOP 10 największych sieci handlowych świata. Aż 3 z nich znamy z PolskiTOP 10 największych sieci handlowych świata. Aż 3 z nich znamy z PolskiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News