Ulga podatkowa PIT 2020
biznesinfo/Maksymilian Tomanek
Autor Kasper Starużyk - 13 Lutego 2020

Możesz zgarnąć ponad 50 tys. zł. W tym roku czeka ulga podatkowa jakiej jeszcze nie było

Już za 2 dni Polacy będą mogli zatwierdzić PIT 2020 przygotowany automatycznie przez skarbówkę. W tym roku jednak na wielu właścicieli domów jednorodzinnych czeka specjalna ulga, z której będą mogli skorzystać podczas remontu domu. Ulga termomodernizacyjna przysługiwać będzie osobom, które wykażą walkę ze smogiem.

Ulga termomodernizacyjna w tym roku będzie szczególnie wysoka. Mogą skorzystać z niej osoby, które wykażą przed urzędem, że aktywnie walczą ze smogiem.

Ulga termomodernizacyjna PIT 2020

Fiskus da w tym roku możliwość odliczenia nawet do 53 tys. zł. Ulga obejmie chociażby takie inwestycje jak wymiana pieca "kopciucha" czy też zaintaslowanie baterii słonecznych na dachu domu. Jak podaje "SE", ulga dotyczy jednak tylko domów jednorodzinnych i tylko właściciele takich nieruchomości mogą starać się o odpisanie ulgi.

Bardzo ważne jest też to, że mimo przygotowania przez skarbówkę PIT-u, o uldze musimy pamiętać sami i sami ją dopisać do naszego zeznania podatkowego. Warto też pamiętać, że w przypadku wspólnego rozliczenia z małżonkiem możemy liczyć nawet na ponad 100 tys. zł ulgi. Inną dobrą wiadomością dla proekologicznych właścicieli domów jest możliwość rozłożenia ulgi na raty i korzystanie z niej przez parę lat, jednak nie więcej niż 6.

Dobrze jest też wspomnieć, że z ulgi nie możemy skorzystać podczas budowy domu. Musimy także posiadać faktury na koszty własne każdego współwłaściciela nieruchomości.

Ulga termomodernizacyjna także przy podatku liniowym

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na płacenie podatków liniowych także będą mieli możliwość skorzystania z ulgi.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News