fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 29.06.2019. n/z Rozliczenie podatku.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Lutego 2020

Zaoszczędź nawet 1520 złotych przy rozliczaniu PIT. Ulga, z której może skorzystać każdy

Ulga internetowa przysługuje każdemu podatnikowi. Jak z niej skorzystać? Jaką kwotę można maksymalnie odliczyć? Ile razy można skorzystać z ulgi na internet?

Ulga w rozliczeniu to szansa na oszczędności

Rozliczając PIT, warto pamiętać o ulgach, jakie nam przysługują. A właśnie ruszył czas rozliczeń podatkowych. Z pewnym poślizgiem, bo ten okres zaczyna się z półtoramiesięcznym opóźnieniem. Dokumenty do skarbówki można składać już teraz, jednak na rozpatrzenie trzeba będzie poczekać do 15 lutego. I to od tej daty być może przyjdzie nam poczekać 46 dni na zwrot nadpłaty podatku.

Dzięki internetowemu systemowi rozliczenia podatkowe są łatwiejsze, co potwierdził ubiegły rok - taka metoda rozliczenia była bardzo popularna. System jest przyjazny i łatwy w obsłudze. W deklaracji dostępnej na portalu Twój e-PIT wpisane są już wszystkie dane. Podatnik musi je tylko potwierdzić. Jak to zrobić?

Dziś ruszają specjalne kontrole policji, wiemy gdzie będą prowadzone. Posypią się mandatyDziś ruszają specjalne kontrole policji, wiemy gdzie będą prowadzone. Posypią się mandatyCzytaj dalej

Jak potwierdzić rozliczenie?

Są dwa sposoby, aby potwierdzić swoje rozliczenie. Można to zrobić za pomocą Profilu Zaufanego. Trzeba go tylko stworzyć, co można zrobić np. przy użyciu bankowości elektronicznej. Druga metoda to weryfikacja przy pomocy danych z zeszłorocznego rozliczenia podatkowego. Jest to nieco bardziej wymagający sposób, ale nadal łatwiejszy niż wypełnianie formularza samemu.

W tym momencie przechodzimy do odliczania różnych ulg podatkowych. Jak podaje next.gazeta.pl, warto pamiętać o uldze na internet, gdyż jest to ulga, która przysługuje w zasadzie wszystkim podatnikom.

Ulga na internet dla każdego

Ulga na internet obowiązuje podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37, PIT-36 i PIT-28. Ale uwaga: skorzystać z ulgi można jedynie dwa razy, w dwóch następujących po sobie latach podatkowych. Jak podaje next.gazeta.pl, jeśli ktoś już skorzystał z tej ulgi dwukrotnie, to nie może po raz kolejny odliczyć kosztów używania sieci.

Warto skorzystać z tej ulgi, gdyż oszczędności mogą być naprawdę spore. W przypadku jednego podatnika maksymalna kwota ulgi, jaką można odliczyć od dochodu to 760 złotych. Jednak gdy chodzi o małżeństwo to kwota jest dwa razy większa i wynosi 1520 złotych.

Ulga internetowa - potrzebne dane

Warto jednak pamiętać, że odliczyć można tylko faktyczne koszty używania sieci, aby to zweryfikować potrzebujemy takich danych jak odbiorca usługi (kupujący), sprzedawca usługi (dane identyfikujące), rodzaj usługi i kwota do zapłaty. Nie musimy za to przynosić faktur i rachunków, bo potrzebny jest tylko wyciąg z konta, tj. potwierdzenie przelewów. Jeżeli ktoś ma internet w pakiecie z telewizją, to trzeba podkreślić, ile wyniosła opłata za internet.

Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez głupi błąd nie będzie 13. emerytur? Zaskakujące doniesienia mediów
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News