uczniowie-pxhere-cc0
pxhere.com
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Czerwca 2020

Uczniowie mogą nie wrócić we wrześniu do szkół? Minister Piontkowski bierze to pod uwagę

Uczniowie już nie wrócą do szkoły w tym roku szkolnym. I nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział, ze jeśli epidemia koronawirusa się nie skończy, to w nowym roku szkolnym uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.

Uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że uczniowie będą mieli zdalne lekcje do końca roku szkolnego, czyli 26 czerwca. Szef MEN Dariusz Piontkowski mówił wtedy, że nie ma już potrzeby przywracania normalnych zajęć w szkołach. Minister ma nadzieję, że uczniowie będą mogli wrócić do szkół od września.

Ale wrześniowy powrót uczniów do szkół nie jest wcale pewny. Szef MEN powiedział w czwartek na antenie Radia Plus, że szkoły mogą być zamknięte po wakacjach. - Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz i epidemia rzeczywiście nie ustąpiła, była na dosyć szerokim zasięgu, to wówczas mamy przygotowane już rozwiązania prawne - powiedział Piontkowski.

10 najczęściej ogłaszanych używanych samochodów do sprzedaży. Na liście nieśmiertelny Passat10 najczęściej ogłaszanych używanych samochodów do sprzedaży. Na liście nieśmiertelny PassatCzytaj dalej

Uczniowie zostaną w domu na dłużej?

Minister powiedział, że do nauki zdalnej są przygotowani zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Resort przygotowuje różne warianty powrotu do szkół i na rozpoczęcie roku szkolnego. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w Polsce. - Dziś tak naprawdę chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć jak będzie wyglądała sytuacja za 3 miesiące - powiedział w radiu Plus szef MEN.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę

Piontkowski był pytany także o kwestię podwyżek dla nauczycieli. - Optuję za tym aby podwyżka była wypłacana tak jak zakładaliśmy, natomiast decyzja będzie zapadała na szczeblu rządowym i sejmowym - stwierdził minister.

Nie dostaniesz już awizo? Wprowadzono nowy system odbioru listów poleconychNie dostaniesz już awizo? Wprowadzono nowy system odbioru listów poleconychCzytaj dalej

Matury niezagrożone

Szef MEN zapewnił też, że nie ma żadnych informacji, które wskazywałaby na komplikacje w przygotowaniach do tegorocznych matur. Uczniowie będą zdawać egzaminy od 8 do 29 czerwca.

- Dyrektorzy szkół powoływali komisje egzaminacyjne, pozwoliliśmy na to, żeby zmniejszyć składy w mniejszych salach. Dyrektorzy znają wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, min. półtora metrowych odstępów, sądzę, że są przygotowani, albo są na ostatnim etapie. Do szkół dostarczony został płyn dezynfekcyjny, ale też tzw. dyspensery pozwalające na jego automatyczną aplikację dla każdej osoby wchodzącej do szkoły - powiedział szef MEN w Radiu Plus.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta przeszła przez prawdziwy koszmar. Rodzina sprzedała ją, aby spłacić dług
  2. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata
Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasadyMożesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasadyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News