Ubezpieczenie OC z dużymi rozbieżnościami
public domain pictures
Autor Komunikaty prasowe - 17 Grudnia 2019

Olbrzymie rozpiętości w cenach ubezpieczeń OC. Możesz srogo przepłacić

Ubezpieczenia OC, mimo iż spełniają identyczną funkcję, niezależnie od polityki oferującego ubezpieczyciela mogą znacznie różnić się pod względem ceny. Jak wynika z informacji agencji Superpolisa Ubezpieczenia, jednym z ważniejszych czynników cenotwórczych polis jest lokalizacja.

Nie jest tajemnicą, że kierowcom zależy, żeby za OC płacić jak najmniej. Nie zawsze im się to udaje, mimo iż każdy ubezpieczyciel ma identyczny, regulowany ustawą zakres podmiotowy, to poszczególni ubezpieczyciele różnie podchodzą do kalkulacji składek. Rezultat jest taki, że rozbieżnosci cenowe polis dla tego samego kierowcy mogą sięgać kilkuset procent. Multiagencja Superpolisa Ubezpieczenia postanowiła sprawdzić, ile w grudniu wynoszą różnice w cenach ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Kalkulacje przeprowadzono na przykładzie 33-letniego kierowcy, praktykujacego tzw. "bezszkodową" jazdę, będącego właścicielem 3-letniej Skody Octavii.

Najmniejsze różnice w Warszawie, największe w Opolu i Bydgoszczy

Jak wynika z badania, gdyby kierowca kupował ubezpiecznie OC w Warszawie, najniższa stawka wyniosłaby 1044 zł. Znalazłoby się jednak towarzystwo oferujące mu polisę za 2932 zł. To aż o 180 proc. drożej. Jeszcze większe różnice można zaobserwować w innych miastach. W stolicach województw najwyższa proponowana przez ubezpieczycieli cena OC jest średnio o 240 proc. wyższa od najniższej. Największe rozpiętości znajdziemy w Opolu (374 proc.), Bydgoszczy (315 proc.), Rzeszowie (300 proc.) i Białymstoku (295 proc.), a najniższe we Wrocławiu (161 proc.) i Warszawie.

Im taniej tym większe rozpiętości cenowe

Ważnym kryterium, branym pod uwagę przy kalkulacji składki, jest lokalizacja. Jeżeli zdaniem ubezpieczycieli, ryzyko powstania szkody w danym miejscu jest duże, cena polisy rośnie. Na przykładzie miast wojewódzkich widać wyraźnie, że w części z nich kierowca znalazłby polisę OC o wiele taniej niż w innych. Do najdroższych lokalizacji należą: Wrocław (min. cena 1150 zł), Warszawa (1044 zł) i Gdańsk (1022 zł). Nieco taniej jest w Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu czy Szczecinie. Do najtańszych miast należą: Kielce (min. cena od 698 zł), Rzeszów (715 zł) i Opole (716 zł).

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej


- Z naszych danych wynika, że w „najtańszych” lokalizacjach kierowcy trafiają na największe rozpiętości cenowe. Czyli teoretycznie mogą przepłacać najwięcej, jeśli nie sprawdzą cen przed zakupem. Oferty dla nich startują bowiem ze stosunkowo niskiego pułapu, ale najdroższe polisy kosztują niewiele mniej lub tyle samo, co w „droższych” miastach – zauważa Jakub Nowiński, członek zarządu w multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News