ubezpieczenie-oc-publicdomainpictures-george-hodan
George Hodan / publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Marca 2020

Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych

Ubezpieczenie OC może zależeć od różnych czynników. Przy wycenie składek niefortunna może być niedawna szkoda - dla ubezpieczyciela to niepokojąca informacja. W efekcie za ubezpieczenie OC możemy zapłacić znacznie więcej.

Ubezpieczenie OC zależne od szkody z ostatniego roku

Każdy kierowca musi wykupić ubezpieczenie OC. Agencje ubezpieczeniowe zawsze weryfikują historię szkód danego kierowcy, a największe znaczenie przy wycenie mają dla nich ostatnie spowodowane wypadki. Polisa może kosztować naprawdę ogromne pieniądze.

1,2 tys. kierowców straciło dowody rejestracyjne, inni zapłacili 500 zł mandatu. Twoje auto też może być skontrolowane1,2 tys. kierowców straciło dowody rejestracyjne, inni zapłacili 500 zł mandatu. Twoje auto też może być skontrolowaneCzytaj dalej

Jak podaje portal bankier.pl, polityka cenowa firm ubezpieczeniowych w związku niedawną szkodą spowodowaną przez kierującego jest zależna od doświadczenia właściciela pojazdu oraz jego odniesionych wcześniej szkód.

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Ubezpieczenie OC może się znacznie różnić w wielu firmach

W związku z tym specjaliści porównywarki Ubea.pl w trakcie obliczania przykładowych składek OC wzięli pod uwagę trzy różne profile ubezpieczonych: młody kierowca, który kupuje trzecie OC, kierowca z kiepską historią ubezpieczeniową oraz doświadczony kierowca z dobrą historią ubezpieczeniową. W ramach każdej opcji założono, że prowadzący jeździ skodą fabią hatchback 1.4 16V Classic (5d) z 2006 roku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

W wyniku analizy okazało się, ile muszą zapłacić za ubezpieczenie OC kierowcy z różną historią i doświadczeniem przy założeniu, że dana osoba w ostatnim roku doprowadziła do jednej szkody lub dwóch szkód. Niektóre kwoty mogą wywołać zawrót głowy.

„Młody kierowca z dwoma szkodami na koncie za obowiązkową ochronę musi zapłacić nawet 15 253 zł (Proama) lub 16 400 zł (Generali). Są to kwoty znacznie wyższe od wartości przykładowego samochodu” - zwraca uwagę Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń ubea.pl, cytowany przez bankier.pl.

Warto porównać oferty ubezpieczeń OC wielu firm

Ale nie wszystkie agencje przywiązują tak dużą uwagę do szkodowości jak Benefia, Generali czy Proama. Pozostali ubezpieczyciele w ramach sprzedaży ubezpieczenia OC kanałem internetowym oferują kierowcom “spłaszczone” składki, które raczej nie zmieniają się przez liczbę szkód w poprzednim roku. Wnioski? Przede wszystkim warto sprawdzać i porównywać propozycje firm ubezpieczeniowych. Jak się okazuje, możemy sporo oszczędzić, robiąc dobry przegląd ofert.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. 3-miesięczny chłopiec trafił do szpitala z wysoką gorączką. Placówka odpowie za jego śmierć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Katastrofa statku, nie żyje 18 osób, 30 zaginionych, trwają poszukiwania. Smutne wiadomości ze świata
Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News