Ubezpieczenie dzieci koronawirus
Piotr Molecki/East News
Autor Oktawian Góral - 18 Września 2020

Chcesz ubezpieczyć swoje dziecko na wypadek COVID-19? Możesz nie mieć jak. Rzecznik Finansowy punktuje szkolne polisy

Powrót do szkoły w czasach koronawirusa to kwestia mocno problematyczna. Przekonali się o tym dyrektorzy niektórych szkół, które były zamykane tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Co z dziećmi, które chcielibyśmy ubezpieczyć od skutków COVID-19? Rzecznik Finansowy przygląda się szkolnym ubezpieczeniom.

Ubezpieczenie dzieci od koronawirusa? Nie w szkolnych polisach. Rzecznik Finansowy przygląda się Warunkom Ubezpieczeń i punktuje ich słabe strony. Ubezpieczalnie nie są gotowe na obsługę polis w czasach pandemii. Chęć oszczędności, obawa przed ryzykiem, czy niedbalstwo? Sprawdzamy rynek ubezpieczeń szkolnych.

Ubezpieczenie szkolne bez COVID-19

Jak wskazuje Rzecznik Finansowy, tylko 4 z 13 przeanalizowanych ofert ubezpieczeniowych przeznaczonych dla szkół precyzyjnie definiuje jak rozszerzona może być ochrona o ryzyko zachorowania na COVID-19. Co więcej, Biuro Rzecznika wystosowało do ubezpieczalni ankietę, w której zapytano czy planują poszerzyć swoją ofertę o ubezpieczenia na wypadek zakażenia koronawirusem. Odpowiedź nie zadowala. Według rzecznika, czołowi gracze na rynku ubezpieczeń nie zamierzają w żaden sposób poszerzać ochrony.

Ceny w Polsce drastycznie rosną, poziom wzrostu jest zatrważający. Gorzej jest tylko w jednym krajuCeny w Polsce drastycznie rosną, poziom wzrostu jest zatrważający. Gorzej jest tylko w jednym krajuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cztery razy wyższe mandaty, postój jako kara. Zmiany w kodeksie drogowym są tylko kwestią czasu?
2. Znaleziono ciała 30-latki i jej 9-letniego syna. Prawda o zdarzeniu okazała się makabryczna
3. Oszczędności Polaków topnieją w oczach. Straty wynoszą nawet miliardy złotych, nie ma na to rady?

– Ubezpieczenia szkolne z definicji mają zabezpieczać dzieci i młodzież oraz ich rodziców przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Dlatego poleciłem przeanalizowanie zmian w ofercie produktowej, pod kątem uwzględnienia w nich ryzyk związanych z pandemią i zachorowaniami na COVID-19 – czytamy wypowiedź dr hab. Mariusza Goleckiego, Rzecznika Finansowego. Strona RF podaje, że BRF dokonało analizy ofert 13 ubezpieczycieli, którzy działają na rynku ubezpieczeń NNW dzieci i młodzieży, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Badania wykazują, że w większości wypadków ochrona przed COVID-19 nie jest stosowana lub zapisy o niej są na tyle nieprecyzyjne, że trudno może być skorzystać z takiego ubezpieczenia.

Jak wygląda sytuacja na rynku ubezpieczeń szkolnych? – Czterech ubezpieczycieli przy konstrukcji swoich ofert NNW młodzieży od razu wyklucza wszelkie ryzyka zachorowań. Ogranicza zakres ochrony do nieszczęśliwych wypadków, które mogą się zdarzyć w szkole lub w drodze do szkoły. W jednej ofercie indywidualnego ubezpieczenia NNW dziecka z zakresu została wykluczona pandemia jako taka – wylicza Andrzej Kiciński, zastępca Rzecznika Finansowego cytowany w komunikacie.

Im dalej w las, tym ciemniej. Tylko 4 ubezpieczycieli opisuje COVID-19 jako zdarzenie nagłe lub poważne zachorowanie uprawniające do skorzystania z wypłaty odszkodowania. Stawki odszkodowań sięgają do 5 tys. złotych w przypadku odpowiednio udokumentowanego przebiegu choroby. Podkreślić jednak trzeba, że ochrona przed skutkami COVID-19 jest włączana dopiero po opłaceniu dodatkowej składki, nie znajduje się ona w podstawowym pakiecie, jaki wykupują dla uczniów dyrektorzy szkół.

Emerytura honorowa coraz częściej przyznawana. Spełniając tylko jeden warunek, otrzymują dodatkowe kilka tysięcy złotychEmerytura honorowa coraz częściej przyznawana. Spełniając tylko jeden warunek, otrzymują dodatkowe kilka tysięcy złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pokaz siły Lecha Poznań. Efektowna wygrana w Lidze Europy
  2. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu
  3. Nie zaszczepisz się, możesz stracić pracę. Pracodawcy z silnym orężem prawnym
  4. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  5. Klient Biedronki opublikował demaskujący film. Oburzająca sprawa poruszyła internautów
  6. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
Matka nie otrzymała świadczenia na dziecko? Może dostać je ojciec, ale pod jednym warunkiemMatka nie otrzymała świadczenia na dziecko? Może dostać je ojciec, ale pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News