Branża ubezpieczeń najpewniej skorzysta na pandemii
pixabay/1662222
Autor Radosław Święcki - 28 Kwietnia 2020

Pandemia spowoduje większe zainteresowanie jednym produktem. Eksperci nie mają wątpliwości

Wśród nielicznych branż, które mogą skorzystać na koronawirusie będzie branża ubezpieczeniowa. Eksperci przewidują wzrost zainteresowania ubezpieczeniami zdrowotnymi, oszczędnościowymi i emerytalnymi. Są też produkty, które odnotują spadki.

Ubezpieczenia u progu prosperity

Choć branża ubezpieczeniowa również odczuła trudności związane z pandemią koronawirusa, to – jak przekonuje Grzegorz Cimochowski, ekspert Deloitte – okres stagnacji dobiega końca.

- Ludzie we wszystkich krajach dotkniętych pandemią zaczną niebawem szukać produktów i ofert, które zapewnią im bezpieczeństwo i ochronę zdrowia. Świadczą już o tym dane konsumenckie z Chin, które okres pandemii mają za sobą – mówi cytowany przez PAP Cimochowski.

W jego ocenie , ubezpieczenia medyczne, szpitalne, assistance medyczne, druga opinia lekarska czy ubezpieczenia od cyber ryzyka to zakres usług odpowiadający na te potrzeby i dający poczucie ochrony w sytuacjach kryzysowych.

Zapłacili 20 zł, a dostawali towar za ponad 1000 zł. Biedronka popełniła błąd, który ucieszył klientówZapłacili 20 zł, a dostawali towar za ponad 1000 zł. Biedronka popełniła błąd, który ucieszył klientówCzytaj dalej

Ekspert Deloitte zwraca uwagę, że ubezpieczyciele stosunkowo szybko zareagowali na potrzeby Polaków i zaczęli informować klientów, że ochrona ubezpieczeń na życie i zdrowotnych obejmuje również leczenie koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Zdaniem Cimochowskiego w najbliższych miesiącach zainteresowanie ofertą ubezpieczeń medycznych i ochronnych może wrócić ze zdwojoną siłą.

- Po doświadczeniach epidemiologicznych szczególnie produkty gwarantujące szeroko pojętą ochronę zdrowia oraz działania prewencyjne mogą się cieszyć dużym powodzeniem wśród klientów – tłumaczy ekspert, zaznaczając jednak, że aby tak się stało branża ubezpieczeniowa musi przyspieszyć proces cyfryzacji, a także odświeżyć port folio produktowe.

Rząd szykuje nowy podatek. Wiemy, kogo uderzy po kieszeniRząd szykuje nowy podatek. Wiemy, kogo uderzy po kieszeniCzytaj dalej

Cimochowski prognozuje również popularność produktów oszczędnościowo-emerytalnych, gdyż jak podkreśla, po wybuchu pandemii, duża część osób znalazła się nagle w trudnej sytuacji, nie mając żadnych oszczędności.

- To doświadczenie może skłonić niektórych do próby zbudowania osobistej poduszki finansowej, na którą składałyby się także oszczędnościowe i emerytalne produkty ubezpieczeniowe – uważa ekspert.

AC w odwrocie?

Spadnie natomiast popularność produktów o charakterze inwestycyjnym.

- Dynamika sprzedaży na tym rynku może ulec spowolnieniu i to w dłuższej perspektywie czasowej, ze względu na dużą przecenę na rynkach finansowych – prognozuje Cimochowski.

Spadek odnotować mogą również ubezpieczenia komunikacyjne AC, gdyż – jak wyjaśnia ekspert Deloitte – znaczna część osób może uznać, że w sytuacji, gdy rzadziej używa samochodu, to wystarczy im jedynie ubezpieczenie OC.

Przypomnijmy, że w Polsce zakażonych koronawirusem jest obecnie (stan na 28 kwietnia) 12 218 osób. Z powodu wirusa zmarło dotąd 596 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News