Warto sprawdzić, czy mamy ważne OC
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Października 2019

Koniecznie przejrzyj swoje ubezpieczenie. Kary za brak niektórych polis idą w tysiące złotych

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Warto sprawdzić, czy mamy je opłacone i czy w ogóle je mamy. Kary za brak OC są bardzo wysokie.

Ubezpieczenie OC to obowiązek

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe. - Warto sprawdzić, czy mamy je opłacone i czy w ogóle je mamy - mówi w programie "Money. To się liczy" Mateusz Żuchowski, dziennikarz WP Moto.

Te kary za brak opłaconego OC są teraz całkiem wysokie. W tej chwili to 4500 zł - niemal dwukrotność podstawowego wynagrodzenia. A od 1 stycznia będzie to ponad 5200 zł.
Ze względu na to, że nie w różnych częściach kraju ludzie różnie zarabiają, wysokość kar budzi kontrowersje. - I są pomysły, co z tym zrobić, ponieważ z jednej strony to jest duża kwota i niekoniecznie dla wszystkich adekwatna. W Warszawie wydaje się trochę mniejsza niż na przykład wydawałaby się w mniejszej miejscowości - powiedział Żuchowski.

Alior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleAlior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleCzytaj dalej

Kara zależna od średniej?

W związku z tym pojawiają się pomysły, żeby wysokość kary za brak OC była zależna od średniej w danym regionie, to znaczy żeby zmienić też pensję minimalną w różnych regionach. To jest pomysł niezależny od motoryzacji, ale silną związek z motoryzacją. To pokazuje na jak wiele spraw życia wpływa wzrost płacy minimalnej. Również na kary za brak opłaty w parkometrze - są pomysły, by było to 10 proc. najniższego wynagrodzenia, a przypomnijmy - obecnie jest to 50 zł - dodał Żuchowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News