ubezpieczenia
Pixabay/kschneider2991
Autor Paulina Musianek - 20 Września 2019

2,7 mln Polaków zainwestowało już w specjalne ubezpieczenia. Chętnych coraz więcej

Ubezpieczenia zdrowotne są coraz chętniej wykupowane przez Polaków. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że ponad 430 mln zł wydaliśmy w I półroczu 2019 r. na prywatne ubezpieczenia zdrowotne.

Ubezpieczenia zdrowotne coraz chętniej kupowane. Polacy boją się o swoje zdrowie

Ubezpieczenia zdrowotne z roku na rok posiada coraz więcej Polaków, jak pisze rynekzdrowia.pl. Z prywatnych ubezpieczeń korzystało na koniec czerwca tego roku ponad 2,7 mln osób, czyli 20% więcej niż przed rokiem, wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. W I półroczu 2019 r. na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wydaliśmy ponad 430 mln zł.

Polacy dbają o ochronę zdrowia

Jak informuje PIU, coraz większym priorytetem dla Polaków staje się właśnie ochrona zdrowia, co przełożyło się właśnie na większą chęć do wykupowania ubezpieczeń. Tezę tę potwierdza również badanie „Risks That Matter” przeprowadzone w 21 krajach OECD w 2018 r.. Wynika z niego, że aż 54% mieszkańców wskazało ryzyko choroby lub niepełnosprawności jako rzecz, której obawiają się najbardziej, jak czytamy na rynekzdrowia.pl.

Ponadto prywatna opieka zdrowotna (kupowana poza ubezpieczeniami, z własnej kieszeni) stają się coraz droższe. Według danych GUS, usługi lekarskie były w lipcu br. droższe niż rok wcześniej o 5,6%, a kolejki do specjalistów w wielu specjalnościach są coraz dłuższe.

Pracodawcy kuszą pakietami medycznymi

Trend ten zauważają również pracodawcy i coraz częściej oferują swoim pracownikom dodatkowy pakiet opieki medycznej.

Jak uważa Xenia Kruszewska, dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS, “drzemiący w nich (ubezpieczenia zdrowotnych - przyp. red) potencjał cały czas nie jest jednak w pełni wykorzystywany, zwłaszcza w obszarze ubezpieczeń grupowych. Firmy cały czas traktują je przede wszystkim jako benefit, a zapominają, jak znaczącym wsparciem mogą być w zakresie medycyny pracy. Owszem, w polisach uwzględniane są tego typu świadczenia, jednak pracodawcy traktują je jedynie jako jeden z ich elementów, a nie najważniejszą część” - przekonuje.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News