Uber
unspash, Achim Pock
Autor Komunikaty prasowe - 11 Listopada 2019

Uber i Bolt już nie takie tanie. Podwyżki mają konkretny powód

Uber i Bolt zdrożeje w najbliższym czasie. Popyt na usługi przewozowe jest ogromny, a kierowców brakuje. Od nowego roku ma być jeszcze gorzej.

Uber i Bolt coraz droższe

Uber i Bolt mają ogromny popyt na usługi przewozowe, który wciąż wzrasta. Tym samym potrzeba do pracy kierowców, których dramatycznie brakuje. Już obecnie można zaobserwować wydłużenie się czasu oczekiwania na przejazd. “Jeszcze kilkanaście miesięcy temu w największych miastach Polski czas oczekiwania na zamówione auto sięgał średnio od trzech do pięciu minut. Dzisiaj – jak ujawnia nam jeden z operatorów – średnia w Warszawie to dziesięć minut” - informuje portal Biznes.radiozet.pl. Nie zanosi się by miało być lepiej, a wręcz szacunkowo czas oczekiwania będzie rosnąć. Wszystko ze względu na brak kierowców. Za dwa lata w całej branży transportowej deficyt sięgnie około 200 tysięcy kierowców, jak przewiduje “Rzeczpospolita”.

Przepisy nie zachęcają do pracy za kierownicą

Nowe przepisy nie są zachęcające dla kierowców do pracy w Uberze czy Bolcie, gdyż od przyszłego roku wchodzi nowela ustawy o transporcie, która będzie ich zobowiązywała do wyrobienia licencji taksówkarskich. Słowem, kierowcy firm przewozowych muszą zdać egzamin, aby zostać taksówkarzami. Szef Bolta na Polskę Dominik Wolski wypowiedział się na ten temat na łamach “Rzeczpospolitej”: “Musimy dostosować się do wymogów związanych z odpowiednim wyposażeniem aut, obowiązku posiadania taksometrów i kas fiskalnych w formie aplikacji czy z licencjami dla kierowców. W skali 29 miast w Polsce, w których działamy, i kilkudziesięciu tysięcy kierowców, którzy z nami współpracują, nie jest to proste” - zacytował wypowiedź dziennik.

Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jedenEmeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jedenCzytaj dalej

Wzrost cen

Według ekspertów utrudnienia prawne dla kierowców oraz wysoki popyt na usługi przewozowe spowoduje wzrost cen przejazdów. Partner w funduszu Onex Capital oraz były prezes EcoCar Paweł Osowski powiedział: “Nie da się w długim terminie utrzymać tak niskiej ceny dla pasażerów. Popyt rozjechał się z podażą”. Według niego wzrost cen jest nieunikniony, bo również wymagania kierowców wobec firm przewozowych są coraz większe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziecko zmarło w wieku 6 lat. Kilka dni później zrozpaczona mama odkryła w szufladzie, co zrobiła jej córka
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News