By 1-1-1-1111--1111, Flickr, CC BY-SA 2.0
By 1-1-1-1111--1111, Flickr, CC BY-SA 2.0
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Czerwca 2020

Ogromna wpadka wiceministra. Resort musiał szybko prostować jego wypowiedź

Tymbark w rękach zagranicznych koncernów? Tak uważa Artur Soboń, wiceminister w resorcie aktywów państwowych, który pracuje nad tworzeniem Polskiej Grupy Spożywczej. Problem polega na tym, że to nieprawda, a wiceminister wykazał się niewiedzą na temat polskich spółek i ich właścicieli.

Tymbark należy do zagranicznej firmy? Tak uważa wiceminister

Na wpadkę wiceministra zwraca uwagę portal Wiadomości Handlowe. Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń powiedział w Polskim Radiu 24, że przez długie lata Polska pozbyła się zakładów, które są najbardziej rozpoznawalnymi markami w kraju, takich jak Tymbark, Kotlin, Pudliszki czy Włocławek.

Problem polega na tym, że wiceminister mija się z prawdą. Tylko jedna z czterech wymienionych marek należy do zagranicznego koncernu. Chodzi o Pudliszki, które są w posiadania amerykańskiej Grupy Heinz. Ale Tymbark, Kotlin, Włocławek należą do polskiego Maspeksu. Spółka z Wadowic wykupiła markę Tymbark w 1999 roku, natomiast pozostałe brandy trafiły do jej portfolio w 2014 roku.

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

Soboń nie wie, do kogo należą takie spółki jak Tymbark

Artur Soboń mówił w Polskim Radiu 24, że takie firmy jak Tymbark “zostały przejęte przez najczęściej obcy kapitał, przez różnego rodzaju fundusze, dzisiaj zarabiają bardzo dobre marże i dają zyski swoim właścicielom".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słów

- Na dominującej pozycji koncernów zagranicznych traci rolnik, który nie ma dzisiaj dobrej perspektywy sprzedaży swoich produktów po dobrej cenie - powiedział wiceminister, cytowany przez Wiadomości Handlowe.

Płaca minimalna 2021. Pojawiła się pierwsza propozycja, wielu Polaków nie będzie zadowolonychPłaca minimalna 2021. Pojawiła się pierwsza propozycja, wielu Polaków nie będzie zadowolonychCzytaj dalej

Resort próbuje przykryć wpadkę. Komunikat zgoła inny od wypowiedzi o Tymbarku w radiu

Niedługo po wpadce wiceministra jest resort wydał komunikat na swojej stronie internetowej, w którym próbowano sprostować wypowiedzi Artura Sobonia. W komunikacie zamieszczono takie słowa wiceministra:

- Mamy też kilka pozytywnych przykładów. Takie marki jak np. Kotlin, Włocławek, Lubella, Łowicz czy Tymbark trafiły w ręce jednej prywatnej firmy, która należy do polskiego kapitału. Marki są rozpoznawalne i dobrze się rozwijają. Na takich właśnie przykładach chcemy się wzorować przy tworzeniu naszego holdingu - mówi Artur Soboń.

Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunekGdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunekCzytaj dalej

Co więcej, resort aktywów państwowych zwraca przy tym uwagę, że “wiele powszechnie rozpoznawalnych polskich marek sektora rolno-spożywczego zostało na skutek przekształceń własnościowych przejętych przed laty przez obcy kapitał. Spowodowało to, że Polska bezpowrotnie utraciła nad nimi kontrolę”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biskupi wydali ważny komunikat. Koniec tradycji. W tym roku zmieni się wiele w Boże Ciało
  2. Doda wyjawiła fanom sekret swojej diety. Wiemy już, czemu zawdzięcza swoją figurę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Organizatorzy wakacji mówią o największym zagrożeniu. Trzeba brać je pod uwagę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News