tygrysy
Pexels/Rodrigo Garza
Autor Paulina Musianek - 7 Listopada 2019

Uratowane tygrysy potrzebują twojej pomocy. Poznańskie zoo prosi o wsparcie w ich leczeniu

Tygrysy uratowane na polsko-białoruskiej granicy powoli dochodzą do siebie w zoo w Poznaniu i w Człuchowie. Pracownicy opiekujący się nimi proszą o pomoc w zebraniu funduszy na ich leczenie.

Tygrysy potrzebują wsparcia. Zrzutka na leczenie

Tygrysy, które na kilka dni utknęły na polsko-białoruskiej granicy, mają się już lepiej. Dochodzą do siebie pod opieką pracowników zoo w Poznaniu i Człuchowie, jednak ich stan wciąż pozostawia wiele do życzenia. Koszmar, które przeżyły będąc transportowane z Włoch docelowo do Rosji prawie skończył się dla nich śmiercią. Jak twierdzą pracownicy opiekujący się nimi, tragedia ta wyniszczyła je fizycznie i psychicznie. Niektóre z nich praktycznie zapomniały, że są tygrysami.

- Mamy chłopaka w bardzo złym stanie, z zanikami mięśni, kaszlem, ubrudzonego i wychudzonego. Cierpiał straszliwie, w zbyt małej klatce – był w niej wciśnięty tak, że nie mogliśmy go wyciągnąć. Nie pił i nie jadł od wielu dni. Będziemy teraz zwierzaka leczyć, wygrzewać, karmić i poić. W jego oczach jest tylko ciemność... – napisali pracownicy zoo, publikując wstrząsające nagranie z jednym z transportowanych tygrysów.

T-Mobile masowo zrywa umowy. Setki Polaków zagrożonychT-Mobile masowo zrywa umowy. Setki Polaków zagrożonychCzytaj dalej

Udało się uratować dziewięć z dziesięciu przewożonych tygrysów. Jeden padł, zanim przybyła pomoc. Reszta z nich skończyłaby tak samo, gdyby nie szybka reakcja poznańskiego zoo, które przygarnęło je do siebie i uratowało je przed niechybną śmiercią.

Teraz to zoo potrzebuje naszej pomocy, aby móc sfinansować ich leczenie. Na portalu zrzutka.pl można wesprzeć je dowolną kwotą. Zbiórka autoryzowana jest przez poznański Ogród Zoologiczny.

Zrzutka na ocalałe tygrysy - www.zrzutka.pl/tygrysy

Merida Waleczna, Toph, Gogh, Softi, Kan, Samson, Aqua - takie imiona mają nadane tygrysy uratowanie przez pracowników poznańskiego ZOO - czekają na Twoją pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News