Twój e-PIT bije rekordy popularności
Arkadiusz Ziolek/East News
Autor Komunikaty prasowe - 16 Lutego 2020

Już ponad 150 tys. Polaków skorzystało z nowego rozwiązania. Zaledwie w parę godzin

Twój e-PIT już działa ale niektórzy użytkownicy odnotowują problemy z zalogowaniem lub też portal nie działa tak jak powinien. Mimo to, udało się złożyć od wczoraj blisko 150 tys. deklaracji, co pokazuje, że ta forma rozliczenia cieszy się sporym zainteresowaniem.

Twój e-PIT przeżywa oblężenie

Twój e-PIT to możliwość złożenia deklaracji podatkowej za ubiegły rok na podstawie deklaracji przesłanych przez pracodawców do fiskusa. Użytkownik może po zalogowaniu potwierdzić poprawność zeznania lub uzupełnić je o ulgi lub instytucje OPP, jeżeli nie przekazywał w ten sposób pieniędzy wcześniej.

Dodatkowe 2500 zł co miesiąc do pensji. Rząd chce zrobić wszystko, aby Polacy nie przeszli na emeryturęDodatkowe 2500 zł co miesiąc do pensji. Rząd chce zrobić wszystko, aby Polacy nie przeszli na emeryturęCzytaj dalej

Portal bankier.pl dostał informacje o problemach wynikłych z użytkowania serwisu od swoich czytelników. "Od 10:00 próbuje rozliczyć swój PIT. Niestety wysokie zainteresowanie do teraz chyba nie pozwala na wykonanie czynności. Komunikat „Nie udało się przetworzyć twojego zapytania. Przepraszamy wystąpił błąd po naszej stronie. Spróbuj ponownie później" - napisał czytelnik.

Już wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złJuż wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złCzytaj dalej

"Jakieś problemy na stronie. Nie da się zalogować ani przez PZ ani przez dane" - alarmuje kolejna osoba.

"Ładowanie Twoje dokumenty trwa i trwa... i końca nie widać. Ale już z zalogowaniem był problem :(" - czytamy dalej".

"Mi wreszcie udało się zalogować a dokument nie został przygotowany ( nie ma nic) Pit pracodawca wysłał bo w zakładce "Twoje dane źródłowe" jest pit wysłany przez pracodawce" - zgłasza podatnik.

Po godzinie 15:00 w dniu wczorajszym sprawę skomentował rzecznik resortu, Paweł Jurek. "Otrzymaliśmy sygnały, że sporadycznie występowały utrudnienia w logowaniu do usługi. Obecnie nie powinny mieć mieć miejsca.

Z obecnych infromacji czyli na stan około przedpołudnia przy użyciu e-PIT zostało złożonych 150 tys. deklaracji podatkowych. W tym roku można złożyć przez tenże program także PIT-28 lub PIT-36, obok znanych już z ubiegłego roku formularzy PIT-37 i PIT-38.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "20-latek odebrał sobie życie, bo nie mógł znaleźć pracy. Wstrząsające "
  2. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Nagranie taty Moniki udostępniło już blisko 100 tysięcy ludzi. Wygarnął rządowi wszystko

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News