Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 27.08.2020 Prezentacja jesiennej ramowki TVP n/z: KURSKI JACEK
https://eastnews.pl/TRICOLORS
Autor Kamila Jeziorska - 18 Września 2020

18 mln zł na nagrody w TVP. Pensje wyższe trzykrotnie

TVP rozdaje nagrody swoim pracownikom. Jak się okazuje, w telewizji publicznej nie można narzekać na stan finansów i swojej pensji. W tym roku zarząd TVP wyda kilkanaście milionów na nagrody.

TVP przyzna nagrody

TVP nie może narzekać na swoje finanse. Od 2012 r. TVP nie udało się przekroczyć miliarda zł w kwestii wpływów z reklam, ale już w 2019 r. te wpływy wyniosły 874 mln zł. Jednakże to nie wszystkie pieniądze, o których może mówić TVP.

TVP zyskuje także wpływy z opłaty abonamentowej, której płatności skrupulatnie przestrzega rząd. Co więcej, dzięki tzw. rekompensacie TVP uzyskało w latach 2018 - 2019 1 miliard 112 milionów zł wpływów. Wpływy abonamentowe w 2019 r. wynosiły 1 miliard 459 milionów zł. Nic dziwnego, że zarząd TVP z Jackiem Kurskim na czele podjął decyzję o przyznaniu nagród.

Straż miejska jak straż ekologiczna. Surowe mandaty za działanie na szkodę środowiskaStraż miejska jak straż ekologiczna. Surowe mandaty za działanie na szkodę środowiskaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cztery razy wyższe mandaty, postój jako kara. Zmiany w kodeksie drogowym są tylko kwestią czasu?
2. Znaleziono ciała 30-latki i jej 9-letniego syna. Prawda o zdarzeniu okazała się makabryczna
3. Oszczędności Polaków topnieją w oczach. Straty wynoszą nawet miliardy złotych, nie ma na to rady?

TVP i nagrody pieniężne

Pracownicy stacji także otrzymują wysokie pensje. Fakt przypomina, że średnie wynagrodzenie w TVP wynosiło w 2019 r. 9 572 zł brutto (bez uwzględnienia nagród, odpraw emerytalnych, honorariów z tytułu umów o dzieło czy wynagrodzeń z powodu zakazu konkurencji). To więcej niż przeciętne średnie wynagrodzenie w Polsce, które plasowało się na ok. 5 tys. zł.

TVP w 2019 r. wypracowało 89 mln zł zysku. W związku z tym zarząd podjął decyzję o przeznaczeniu 17,8 miliona zł na nagrody dla pracowników.

Porażające dane z Polski. Dla części Polaków łazienka to luksus, blisko milion mieszkań jej po prostu nie maPorażające dane z Polski. Dla części Polaków łazienka to luksus, blisko milion mieszkań jej po prostu nie maCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pokaz siły Lecha Poznań. Efektowna wygrana w Lidze Europy
  2. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu
  3. Nie zaszczepisz się, możesz stracić pracę. Pracodawcy z silnym orężem prawnym
  4. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  5. Klient Biedronki opublikował demaskujący film. Oburzająca sprawa poruszyła internautów
  6. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News