TVP Info: Polska otrzyma jako pierwsza amerykańską szczepionkę na koronawirusa
Pixabay/Ahmed Ardity
Autor Maria Glinka - 25 Czerwca 2020

TVP Info: Polska będzie pierwszym krajem, który od USA dostanie szczepionkę na koronawirusa

TVP Info donosi, że to Polska będzie pierwszym państwem, które otrzyma szczepionkę na koronawirusa amerykańskiej produkcji. Do takich ustaleń miało dojść wczoraj między Andrzejem Dudą a Donaldem Trumpem w trakcie wizyty polskiego prezydenta w Białym Domu.

TVP Info: Polska jako pierwsza otrzyma szczepionkę na koronawirusa z USA

TVP Info dowiedziało się nieoficjalnie, że Polska będzie pierwszym krajem na świecie, które będzie mogło skorzystać ze szczepionki na koronawirusa od USA. Temat światowej pandemii był jednym z wątków poruszanych w trakcie wczorajszego spotkania w Waszyngtonie.

Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emeryturyUrzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emeryturyCzytaj dalej

Donald Trump zapytany o szanse na uczestnictwo Polski w procesie opracowywania leków i szczepionki na koronawiurusa oraz uzyskaniu szybkiego dostępu do nich odparł, że państwa „pracują bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo piękna niespodzianka, szybciej niż moglibyście się państwo spodziewać”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd powinien wprowadzić podatek klimatyczny? Jeden kraj już się na to zdecydował
2. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"

Ścisła współpraca także w kontekście szczepionki na koronawirusa

Trump pozytywnie ocenił współpracę krajów nie tylko na polu politycznym czy militarnym, ale w kontekście koronawirusa i jest przekonany, że Polska w dalszym ciągu będzie zaangażowana „zarówno z punktu widzenia pomocy, jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy już będziemy mieli tę szczepionkę”. Prezydent USA uważa, że preparat uda się uzyskać „bardzo szybko”, ale bardziej precyzyjne terminy nie są na razie znane – podaje TVP Info.

Po zakupach koniecznie sprawdź paragon. Biedronka powtarza dzień dziecka, odda nawet 100% za zakupyPo zakupach koniecznie sprawdź paragon. Biedronka powtarza dzień dziecka, odda nawet 100% za zakupyCzytaj dalej

Z kolei Duda podkreślił, że Polska oferuje „sojusznicze wspieranie – choćby w symbolicznym wymiarze” w walce USA z koronawirusem. „W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej” – wyznał Duda, cytowany przez TVP Info. Prezydent Polski oznajmił, że jak najszybsze udostepnienie szczepionki dla Polaków i innych społeczeństw jest celem, do którego będzie dążył.

Z wypowiedzi Dudy nie wynika jednoznacznie, że to Polska miałaby być pierwszym beneficjentem amerykańskiej szczepionki na koronawirusa, ale redakcja TVP twierdzi, że ustaliła te fakty w oparciu o nieoficjalne źródła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważać
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Po zakupach koniecznie sprawdź paragon. Biedronka powtarza dzień dziecka, odda nawet 100% za zakupyPo zakupach koniecznie sprawdź paragon. Biedronka powtarza dzień dziecka, odda nawet 100% za zakupyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News