TVP dostanie 2 mld zł z naszych kieszeni
flickr.com
Autor Komunikaty prasowe - 27 Grudnia 2019

2 mld zł z naszych kieszeni dla TVP. Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt

TVP otrzyma w przyszłym roku większe pieniądze z budżetu, a będzie to niebagatelna kwota 1,95 mld zł. Grupa posłów partii rządzącej złożyła w tej sprawie projekt ustawy w Sejmie. Dotyczy on opłat abonamentowych.

TVP otrzyma 1,95 mld zł z budżetu państwa

TVP dostanie w przyszłym roku 1,95 mld z budżetu państwa, a wszystko przez projekt ustawy, który został złożony w Sejmie przez posłów PiS. Pod projektem podpis złożyli m.in. Ryszard Terlecki, Marek Suski, Iwona Arent i Jacek Świat.

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoPrzez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoCzytaj dalej

“Projekt, ma wynikać z braku adekwatnego, stabilnego, przewidywalnego i długofalowego publicznego finansowania mediów publicznych w Polsce. Zdaniem posłów, winę za ten stan rzeczy ponosi rząd Donalda Tuska, który uchwalił ustawę znacznie poszerzającą krąg osób zwolnionych z płacenia abonamentu - czytamy na stronie "DGP", jak podaje “Onet”.

W uzasadnieniu została podana informacja, że w 2017 r. media publiczne otrzymały z budżetu państwa 980 mln zł, natomiast w 2018 - 1,2 mld. W przyszłym roku koszty TVP wzrosną nawet do 1,95 mld zł.

Trybunał Konstytucyjny orzekł w tej sprawie

Z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie wynika, że “taka decyzja mieści się w swobodzie ustawodawcy w zakresie wyboru formy finansowania mediów ze środków publicznych, wysokości tego finansowania i jego szczegółowych zasad”. Posłowie napisali w uzasadnieniu, że wykonaniem tego postanowienia jest przekazanie Jackowi Kurskiemu pieniędzy z budżetu państwa.

“Posłowie PiS uzasadniają też swoją decyzję wcześniejszymi decyzjami Rady Europy, która w swoich dokumentach wskazała na potrzebę "odpowiedniego, bezpiecznego i przejrzystego, a także adekwatnego finansowania mediów publicznych" - podaje Onet.

Płaca minimalna 2020 jeszcze wyższa. Dadzą ci kilkaset złotych więcej za jedną rzeczPłaca minimalna 2020 jeszcze wyższa. Dadzą ci kilkaset złotych więcej za jedną rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News