TVP otrzyma od państwa 2 mld zł
Piotr Molecki/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 27 Listopada 2020

Kolejne 2 miliardy złotych pójdzie na TVP i Polskie Radio. Opozycja walczy, żeby przekazać pieniądze na służbę zdrowia

TVP i Polskie Radio dostaną kolejne 2 miliardy złotych. Tak wynika z projektu ustawy budżetowej na 2021 rok. KO apeluje, żeby tę kwotę przeznaczyć na służbę zdrowia.

TVP dostanie kolejne 2 mld zł

W projekcie ustawy budżetowej na 2021 rok znalazł się zapis dotyczący funduszy, które mają być przeznaczone na TVP i Polskie Radio. Podobnie jak na początku epidemii media publiczne mogą liczyć na prawie 2 mld zł - 1,95 mld zł.

Po raz kolejny konieczność przekazania funduszy tłumaczy się “utraconymi wpływami z opłat abonamentowych”, z których zwolnione są m.in. osoby starsze. Opozycja jednak przeciwstawia się kolejnym dotacjom na media argumentując, że te pieniądze są teraz o wiele bardziej potrzebne służbie zdrowia i powinny być przeznaczone na wsparcie leczenia osób chorych na COVID-19.

Poseł PO Janusz Cichoń napisał na swoim koncie na Twitterze, że autorem poprawki do projektu ustawy jest poseł PiS Henryk Kowalczyk pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych.

Od wczoraj komisja rozpatruje poprawki do projektu budżetu, a dziś posiedzenie komisji ma być kontynuowane, poinformował portal Bankier.

Kiedy poprawki do budżetu zostaną zaopiniowane przez Komisję Finansów Publicznych, projekt wróci pod obrady Sejmu, by następnie trafić do Senatu.

Bankier przypomina, że zgodnie z konstytucją ustawa budżetowa musi zostać uchwalona w ciągu czterech miesięcy od przedłożenia projektu ustawy w Sejmie. W tym roku projekt złożono 30 września. Jeśli parlamentarzyści nie dotrzymają terminu, prezydent może zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.

Planujesz teraz zakupy? Mogą prosić cię o jedną rzecz, która okaże się wielkim oszustwemPlanujesz teraz zakupy? Mogą prosić cię o jedną rzecz, która okaże się wielkim oszustwemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Już za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmo
  2. Ważny apel Episkopatu. Wiele osób będzie nim oburzonych
  3. Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicą

Opozycja przeciwko kolejnym dotacjom dla TVP

- Żądamy, żeby 2 mld zł zaplanowane w budżecie dla TVP były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków - oświadczyła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, cytowana przez portal bankier.pl.

- 2 mld zł na przemysł pogardy i nienawiści, gdy największe potrzeby dzisiaj to walka z pandemią. To elementarna nieprzyzwoitość z waszej strony, tu już nie chodzi o tępą propagandę, którą uprawiacie każdego dnia, ale o przyzwoitość wobec tych wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z COVID-19 [...]. To są 2 mld zł hańby z waszej strony i oczekujemy pilnej poprawki do budżetu państwa - powiedział szef PO. Dodał, że jednocześnie wstrzymywana jest publikacja ustawy, która gwarantuje dodatki dla wszystkich medyków. - powiedział na samym początku dzisiejszych obrad Sejmu Borys Budka cytowany przez Onet.

Zdaniem Kidawy-Błońskiej rząd nie słucha potrzeb Polaków. Według polityk tak wielka kwota powinna być przeznaczona na to, co w tej chwili jest nadrzędnym problemem w państwie - epidemię koronawirusa.

Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawialiObostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawialiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - Wideo
  3. Jeden z największych banków w Polsce tnie koszty. Nawet 800 osób może zostać bez pracy
  4. Rząd może prześwietlić także twoje konto w banku. System kontroli rachunków już niebawem, jest podany termin
  5. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
  6. Przywiązali Małysza do kaloryfera, zaczęli bez wytchnienia ciągnąć za nogi. Apoloniusz Tajner przerwał milczenie
  7. Doskonale smakuje i świetnie wygląda. Ciasto bez pieczenia „Góra lodowa” już jest wielkim hitem
Niemcy szykują się do masowego szczepienia. Zapraszają też PolakówNiemcy szykują się do masowego szczepienia. Zapraszają też PolakówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News