Siedziba TVP
Obraz Gregorius71 z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 22 Października 2020

TVP zakończyło przetarg. Za prawie 30 mln złotych powstaną nowe siedziby dwóch oddziałów regionalnych

TVP wybrało wykonawcę, który zbuduje dla telewizji dwie nowe siedziby regionalne. Chodzi o oddział TVP w Kielcach i w Gorzowie Wielkopolskim. Przetarg odbył się po raz kolejny.

Telewizja Polska chce zbudować dwie nowe siedziby dla swoich regionalnych oddziałów. Chodzi o ośrodki położone w Kielcach i w Gorzowie Wielkopolskim. Jak informuje portal Business Insider, w ponownym przetargu TVP wybrała wykonawcę nowych budowli. Wygrała oferta warta 28,66 mln złotych.

TVP z nowymi siedzibami

Telewizja Polska jako najkorzystniejszą ofertę wskazała tę, którą zaprezentowało konsorcjum firm PBO Śląsk z Sosnowca oraz WODPOL z Żywca. Wykonawca za swoją pracę zaproponował stawkę 28,66 mln zlotych brutto. Jak informuje BI do przetargu stanęło aż 7 podmiotów.

Głównym kryterium, jakie obrało TVP była cena. Odpowiadała ona za 99 proc. wagi. Jest to drugi już przetarg organizowany przez TVP. Z uwagi na wysokie koszta zaproponowane przez wykonawców, pierwszy z ogłoszonych przetargów został unieważniony.

Jak mają wyglądać budynki dla TVP? Obiekty liczyć mają po 1,6 tys. metrów kwadratowych. Budynki zaplanowane są jako trzykondygnacyjne budowle w części frontowej i jednokondygnacyjne w części tylnej. TVP zakłada, że budynki pomieszczą po dwa studia – mniejsze, o kubaturze 75 m kw. oraz większe o powierzchni 131 m kw.

TVP zakłada, że budynki zostaną skonstruowane w taki sposób, by na ich dachach istniała możliwość urządzenia studia plenerowego, wskazują z kolei Wirtualne Media.

- Obiekty wyposażone w stanowiska reporterskie na dachu. W ramach inwestycji należy zaprojektować taras techniczny wyposażony we wsporniki anten łączności satelitarnej o średnicy min. 3 m w ilości 5 szt. Taras winien mieć zapewnioną infrastrukturę energetyczną i telekomunikacyjną oraz dostęp nadzorowany - wskazano w zamówieniu.

Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdzieszZwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdzieszCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuSzykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuCzytaj dalej

TVP chce by nowe siedziby powstały w ciągu maksymalnie 2,5 roku. Skąd ten pośpiech?

Obecnie TVP zarówno w Kielcach, jak i w Gorzowie Wielkopolskim musi pracować w dość trudnych warunkach. Lubuski oddział telewizji mieści się na zaledwie jednym piętrze wieżowca w Gorzowie. Świętokrzyska telewizja z kolei od początku swojego istnienia, gdy została wyodrębniona z TVP Kraków, znalazła dla siebie miejsce w pomieszczeniach Kieleckiego Centrum Kultury, które wynajmuje. Przez krótką chwilę reporterzy pracowali także z Kieleckiego Domu Rzemiosła.

Prezes TVP, Jacek Kurski wskazuje, że mimo pandemii koronawirusa i niespodziewanych wydatków, które telewizja musiała ponieść, jej sytuacja jest stabilna.

Nowe budynki dla TVP mają być identyczne. Projekty realizowane mają być w formule projektuj i buduj. Nowe siedziby TVP staną na należących do telewizji działkach. Jak wskazuje portal Wirtualne Media, w Gorzowie Wielkopolskim "nowy budynek miałby stanąć przy ul. Piłsudskiego, między przychodnią lekarską i akademikiem.". Działka planowana pod inwestycję jest własnością TVP od kilku lat. W 2018 ratusz Gorzowa Wielkopolskiego dał zielone światło dla budowy nowej siedziby.

W Kielcach z kolei nowy budynek planowany jest przy ulicy Ściegiennego 2. Jest to należąca do TVP działka położona pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury, a stadionem Suzuki Arena. Działka ma 2281 m kw. powierzchni. TVP Kielce

Wizualizacja TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Dziecko pójdzie do szkoły bez maseczki, będzie kara. Mandat mają zapłacić rodziceDziecko pójdzie do szkoły bez maseczki, będzie kara. Mandat mają zapłacić rodziceCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News