Fot. Jakub Kaminski/East News, Deblin, 31.01.2020. Podpisanie umowy na zakup od Stanow Zjednoczonych 32 samolotow bojowych piatej generacji F-35, w 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego w Deblinie. N/z ambasador USA Georgette Mosbacher
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Kwietnia 2020

Ambasador USA przeciwko TVP. Mocne stanowisko Mosbacher ws. TVN

TVP ostatnio przeprowadziła skomasowany atak na dziennikarzy TVN-u, publikując w “Wiadomościach” materiały na temat rzekomej zależności TVN-u od opozycji. W obronie TVN stanęła ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

TVP atakuje TVN

Niedawno TVP opublikowała serię materiałów w “Wiadomościach”, w których podważano niezależność TVN-u i zarzucano brak rzetelności dziennikarskiej. Zaczęło się od ataków na dziennikarkę Justynę Pochanke i jej rodzinę. TVN był też nazywany “fabryką fake newsów”.

Ostatnio dostało się Senatowi, w którym rząd nie ma większości - dziennikarze TVP żądali wyjaśnień ws. wynagrodzeń dla pracowników Wyższej Izby i podważali sposób, w jaki dziennikarze TVN-u przekazują informacje.

TVN odpowiada na agresywne materiały TVP

W odpowiedzi na kolejny agresywny materiał TVP, kilka dni temu redakcja “Faktów” TVN przygotowała oświadczenie. “W przeciwieństwie do telewizji państwowej jesteśmy niezależni, w tym także finansowo - naszym właścicielem jest notowana na nowojorskiej giełdzie amerykańska firma Discovery, która chroni wolność słowa jako fundamentalną wartość" - brzmi oświadczenie "Faktów" TVN.

Dyrektor generalny WHO szczerze o pandemii. Ma dla nas bardzo złe wieściDyrektor generalny WHO szczerze o pandemii. Ma dla nas bardzo złe wieściCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków

- Od kilku dni, choć ważnych tematów nie brakuje, TVP poświęca wiele czasu na ataki na naszą stację i dziennikarzy TVN. Nie będziemy odpowiadać ani komentować kłamstw, ale kilka kwestii trzeba wyjaśnić. Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie naszych materiałów. Taka jest istota prawdziwego dziennikarstwa i wolności mediów - powiedział w “Faktach” prezenter TVN Grzegorz Kajdanowicz.

28-latek źle założył maseczkę. Miało być pouczenie, ale trafił do aresztu z innego powodu28-latek źle założył maseczkę. Miało być pouczenie, ale trafił do aresztu z innego powoduCzytaj dalej

Ambasador USA broni TVN i wbija szpilę TVP

Na ataki TVP postanowiła odpowiedzieć także ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. "Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe" - pisze na Twitterze ambasador USA w Polsce.

Georgette Mosbacher

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja pilnie poszukuje świadków. Nie żyje człowiek, każda informacja może być ważna
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wywiad USA: Kim Dzong Un w stanie krytycznym. Sprzeczne doniesienia ws. zdrowia przywódcy Korei Pn

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News