TVP
Flickr
Autor Komunikaty prasowe - 19 Grudnia 2019

Prawie 2 miliardy złotych dla państwowych mediów. Posłowie forsują projekt wsparcia TVP

TVP może dostać w 2020 roku rekordową rekompensatę z racji utraconych wpływów abonamentowych. Do sejmu trafił bowiem projekt ustawy przewidujący rekompensatę dla mediów publicznych w kwocie 1,95 mld zł (wypłacona ma być w formie obligacji). W ubiegłym roku do TVP trafiło 89% kwoty przeznaczonej na rekompensaty (opiewała wówczas 1,26 mld zł).

TVP może dostać rekordową dotację, prawie 2 mld zł na media publiczne

TVP ma być głównym beneficjenetem ustawy, której projekt będzie niebawem procedowany w Sejmie (nie podano jeszcze porządku obrad). Projekt zaklada zapewnienie dodatkowych pieniądzy dla mediów publicznych, w tym głównie dla kierowanej przez Jacka Kurskiego Telewizji Polskiej. Bedzie to już trzecia rekompensata za utracone wpływy abonamentowe dla TVP, jednak ta ma być zdecydowanie najwyższa z dotychczasowych - wyniesie bowiem 1,95 mld zł. Wypłacona ma zostać w postaci obligacji wyemitowanych przez Skarb Państwa.

"Wartość rekompensaty wyliczono w oparciu o liczbę abonentów zwolnionych, którzy zarejestrowali swoje odbiorniki oraz wysokość opłaty abonamentowej w 2020 r. Odsetek abonentów posiadających wyłącznie radio określono na podstawie stanu abonentów na dzień 31 grudnia 2018 r." - napisano w uzasadnieniu projektu.

Media publiczne z roku na rok dostają więcej pieniędzy

Jak informuje serwis businessinsider.com.pl. zapowiadana rekompensata będzie już trzecią dla mediów publicznych w historii i jednocześnie najwyższą z dotychczasowych. W 2017 roku uchwalono ustawę, która przewidziała 980 mld zł dla mediów publicznych (wypłacono ją w gotówce), w 2018 roku zdecydowano, że do mediów publicznych trafi kwota 1,26 mld zł (w postaci obligacji). Z pierwszej do TVP trafiło 88 proc. środków (860 mln zł), natomiast z drugiej 89 proc. (1,13 mld zł).

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News