Telewizja Polska planuje budowę hali
wikimedia.org/Ala z
Autor Komunikaty prasowe - 17 Stycznia 2020

TVP buduje halę zdjęciową za kolosalne pieniądze. Kosztować będzie 10 razy więcej niż było w planach

Telewizja Polska ogłosiła przetarg na wybudowanie nowej hali zdjęciowej. Ta kosztować ma 107 mln złotych i stanąć przy głównej siedzibie przy ulicy Woronicza. Żadna firma jednak nie zamierza wybudować budynku za tak niską cenę - informuje portal wirtualnemedia.pl. Wcześniejsze plany co do inwestycji, zakładały, że TVP na ten cel wyda zaledwie 23 mln złotych. 

Telewizja Polska na ten projekt wyda ogromne pieniądze. Wszystko przez to, że mimo założeń co do ceny, firmy które zgłosiły się do przetargu, podały jeszcze wyższe kwoty realizacji projektu. Kontrahentów starających się o udział w inwestycji jest czterech.

Jest to korporacja Budowlana DORACO z Gdańska, która zamierza zrealizować zamówienie za 203 mln 15 tys. zł. Firma ERBUD, która podejmie się realizacji inwestycji za 211 mln 160 tys. zł. Konsorcjum firm: Aldesa Construcciones Polska, Aldesa Construcciones z Hiszpanii i Korporacja Budowlana DORACO z Gdańska, które chcą wybudować budynek za 205 mln 90 tys. zł. Natomiast w przypadku firmy Mirbud S.A., która podała najwyższą kwotę realizacji projektu, szacowany koszt budowy hali to 260 mln 495 tys. zł.

Jak widać więc, 23 mln złotych, które zakładano na samym początku to ponad 10 razy mniej niż liczy sobie ostatnia z firm. Z kolei czas na realizację inwestycji zaproponowany przez firmy biorące udział w przetargu to 5 lat, a w przypadku firmy ERBUD 3 lata.

650 tys. Polaków może liczyć na podwyżki. Dostaną nawet po 900 zł więcej650 tys. Polaków może liczyć na podwyżki. Dostaną nawet po 900 zł więcejCzytaj dalej

Telewizja Polska chce nie tylko hali. W planach też bistro i taras widokowy

Nowa hala zdjęciowa miałaby, by być przeznaczona do naprawdę szerokiego użytku. Miałyby się w niej odbywać spektakle Teatru Telewizji, wydarzenia kulturalne i okolicznościowe, oprawy sportowe olimpiad, mistrzostwa świata, wieczory wyborcze, programy publicystyczne z udziałem publiczności, konferencje ramówkowe, programy talent show, wydarzenia muzyczne.

Budynek ma mieć kształt sześcioboku o wymiarach 68,6 x 106,7 metrów i będzie liczył pięć pięter. Składał się będzie z części biurowej i modułów zdjęciowych. W budynku znajdzie się także miejsce na sale prób, garderoby, bistro i taras z miejscami wypoczynkowymi z widokiem na Warszawę.

Czy wychowano Cię tak, aby okazywać sprzątaczce ten sam szacunek, co prezesowi wielkiej firmy?Czy wychowano Cię tak, aby okazywać sprzątaczce ten sam szacunek, co prezesowi wielkiej firmy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  3. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  4. Polka dostaje 22 tysiące emerytury. Zdradziła swój sekret, wreszcie wiadomo co trzeba zrobić, żeby dostać taką fortunę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News