Prezes TVP zostanie prawdopodobnie odwołany
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Komunikaty prasowe - 8 Marca 2020

Niebawem stanowisko ma być wolne. Ile zarabia prezes TVP?

Portal Business Insider ustalił ile może zarobić nowy prezes TVP bazując na zarobkach obecnego prezesa, którym nadal oficjalnie jest Jacek Kurski. Jednak z nieoficjalnych informacji ma wynikać, że Rada Mediów Narodowych w korespondencyjnym głosowaniu w całości zagłosowała za odwołaniem prezesa.

Prezes TVP i jego zarobki

Z informacji przekazanych przez portal wynika, że może to być kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. O jakich kwotach mowa? W 2016 r. zarobki prezesa TVP wyniosły 304 tys. zł rocznie, w 2017 333,2 tys. zł w rok, a w 2018 414 tys. zł. Czy tyle samo dostanie nowy prezes? Nie wiadomo.

Możesz zapłacić do 10 000 zł kary, gdy listonosz porzuci przesyłkę. A grozi nawet aresztMożesz zapłacić do 10 000 zł kary, gdy listonosz porzuci przesyłkę. A grozi nawet aresztCzytaj dalej

Jeśli podzielimy jednak wyżej wymienione kwoty na 12, wyjdzie, że pensja prezesa TVP może wynieść nawet 34,5 tys. zł miesięcznie. Są jednak w historii TVP prezesi, którzy zarabiali więcej. Należy do nich Robert Kwiatkowski, który otrzymywał 47 tys. zł brutto miesięcznie. Po drugiej stronie zestawienia plasuje się natomiast były prezes TVP Juliusz Braun. Ten zarabiał ok. 19,5 tys. zł brutto miesięcznie w 2011 r. Na podobną pensje mógł też liczyć Andrzej Urbański, który miał otrzymywać ok. 19 tys. zł brutto.

DZISIAJ GRZEJEL:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Widziałeś tego mężczyznę? Skrzywdził kobietę w centrum Krakowa, poszukuje go policja

Dlaczego prezes TVP ma odejść?

Jak wcześniej informowały media, warunkiem podpisania przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy o tym, że TVP zostanie przyznana rekompensata z tytułu utraconych wpływów m.in. abonamentu w wysokości 2 mld złotych, miało być odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego. Opozycja w trakcie debat sejmowych domagała się przekazania środków przeznaczonych na TVP na inny cel jakim miała być polska onkologia.

Na decyzję w sprawie weta lub podpisania ustawy przez prezydenta czekaliśmy do ostatniego możliwego terminu, którym był 6 marca. Informacja o tym, że nie zostanie ona zawetowana pojawiła się również późno, bo o godzinie 23:00. Ustawa została podpisana więc wszystko wskazuje, że warunek dotyczący prezesa TVP został spełniony.

Nie wiadomo jak wyglądały negocjacje lub też zapewnienie o tym, że prezes zostanie odwołany, ale w tym momencie jest bardzo prawdopodobne, że prezes TVP ustąpi decyzją Rady Mediów Narodowych. Wcześniej Jacek Kurski poinformował, że oddał się "do dyspozycji prezydenta", choć to nie prezydent posiada uprawnienia dotyczące powoływania i odwoływania szefa telewizji publicznej.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News