fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 19.04.2019. n/z Logo Telewizji Polskiej S.A. przy placu Powstancow Warszawy.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Marca 2020

Nie 2 mld, ale może nawet 10 mld złotych. TVP i media publiczne obłowią się bardziej niż się spodziewano

TVP może zainkasować nawet 10 mld zł w ciągu najbliższych pięciu lat. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, na mocy której TVP otrzyma 1,95 mld zł w 2020 roku. W przyszłych latach ta kwota będzie co najmniej taka sama - informuje “Gazeta Wyborcza”.

TVP dostanie jeszcze więcej

W piątek w nocy prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, dzięki której TVP oraz Polskie Radio otrzymają potężne dofinansowanie w wysokości 1,95 mld zł. Ustawa budziła sporo kontrowersji, gdyż pierwotnie te środki miały iść na onkologię. Warto podkreślić, że dużo mówiło się o ultimatum, jakie postawił PiS Dudzie - albo podpisze ustawę, albo przestanie być ich kandydatem na prezydenta. Pomimo protestów opozycji i krytyki ekspertów prezydent podpisał ustawę.

Już za dwa miesiące popularny produkt całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln PolakówJuż za dwa miesiące popularny produkt całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln PolakówCzytaj dalej

Zapis, który gwarantuje TVP kolejne miliardy

Zdecydowana większość środków z puli 1,95 mld zł dostanie TVP, reszta przypadnie Polskiemu Radiu. Co więcej, w kolejnych latach taka kwota może się utrzymać. W ustawie znalazł się zapis nowych przepisów - art. 3 pkt 1 i 2.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Przykre wieści z Watykanu. Potwierdzono przypadek zakażenia

„Art. 3. 1. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji w projektach kart powinności, o których mowa w art. 21a ust. 6 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2019 r. poz. 361, 643, 1495 i 1655), na lata 2020-2024 uwzględniają w każdym roku objętym tą kartą wysokość przychodów ze środków publicznych na poziomie nie niższym niż suma prognozowanych wpływów z opłat abonamentowych na rok 2020 oraz rekompensaty określonej w art. 11b ustawy zmienianej w art. 2.

2. Zawarcie porozumień, o których mowa w art. 21a ust. 10 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji, dotyczących kart powinności na lata 2020-2024 z uwzględnieniem przepisu ust. 1 nastąpi do dnia 15 maja 2020 r.” - czytamy w ustawie.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

TVP zgarnie niebywałe pieniądze? Będą musieli to przegłosować

Tym samym TVP może zainkasować ponad 10 mld zł do 2024 roku. Jak tłumaczy “Gazeta Wyborcza”, karty powinności to szacowane przez media publiczne wydatki na wykonywanie przez nie misji publicznej.

Nie jest jednak pewne, że TVP i media publiczne mają już te środki zagwarantowane. Weto w tej sprawie postawiło Biuro legislacyjne Senatu i zaznaczyło, że dofinansowanie jest pewne tylko w tym roku, a w kolejnych latach trzeba będzie ponownie głosować nad dodatkowym wsparciem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News