Turystyka w Hiszpanii coraz gorzej przędzie
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 2 Października 2019

500 hoteli na skraju bankructwa. To silny wstrząs dla branży turystycznej

Turystyka w Hiszpanii może nieco podupaść, za sprawą bankructwa pięciuset hoteli w całym kraju, z powodu ogłoszenia upadłości przez brytyjskie biuro podróży Thomas Cook - informuje Hiszpańska Konfederacja Hoteli i Kwater Turystycznych (CEHAT). Ponad 1,3 miliona turystów musiało zrezygnować z wykupionego urlopu.

Turystyka w Hiszpanii może przejść kryzys

Turystyka jest jedną z ważnych gałęzi hiszpańskiej gospodarki. Niestety, może ulec osłabieniu, gdyż do grudnia, za sprawą upadłości Thomasa Cooka, bankructwo ogłosi 500 hiszpańskich hoteli, jak podaje Tvn24.bis.pl. Co istotne, niemal sto z nich należało do brytyjskiego pioniera biur podróży. Szef CEHAT zapowiedział: “To dopiero początek. Kolejnych bankructw w hiszpańskim sektorze hotelarskim należy spodziewać się w 2020 roku”.

Wyspy Kanaryjskie zagrożone

Molas przepowiada, że z powodu problemów Thomasa Cooka najwięcej hoteli ma zbankrutować na Wyspach Kanaryjskich i na Balearach. Szef CEHAT uzasadnia ten fakt stwierdzeniem, że w ciągu ostatnich lat, przeznaczeniem placówek hotelowych na wyspach, byli głównie klienci brytyjskiego biura podróży.

Zamknięte hotele na Majorce i na Ibizie

Już od wtorku kilkadziesiąt hoteli współpracujących z grupą Thomas Cook, zostało zamkniętych na Majorce i na Ibizie, co więcej problemy zaobserwowano także w obiektach w rejonie miasta Walencja, a także Katalonii i Andaluzji.

Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emeryturyZłota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emeryturyCzytaj dalej

CEHAT szacuje, że Thomas Cook jest dłużny 200 milionów euro operatorom placówek hotelowych w Hiszpanii.

Kolejne filie bankrutują

30 września wniosek o upadłość złożyła belgijska filia biura podróży z Wielkiej Brytanii Thomas Cook, przez co straci pracę około 500 pracowników. Rezerwacji dokonało w tej firmie wiele tysięcy Belgów, a gro z nich poprzez sieć biur Neckerman. 72 tysiące Belgów ma prawo do zwrotu poniesionych wydatków z belgijskiego funduszu gwarancyjnego, jak podają media.

Dotychczas zdołano zapewnić turystom loty powrotne 6 października, jak poinformował VRT News Mark De Vriendt. Dodał również: “Klienci Thomasa Cooka i Neckermanna mają dwa lata na zgłoszenie roszczenia. Nie oznacza to jednak, że zwrot pieniędzy potrwa dwa lata”.

W Rzeszowie policjanci zaskakują kierowców. Wymagają szybszej jazdyW Rzeszowie policjanci zaskakują kierowców. Wymagają szybszej jazdyCzytaj dalej

Upadek pioniera

Przyczyną problemów i w efekcie upadku największego, i najstarszego biura podróży na świecie Thomas Cook, jest niedostosowanie się w porę do globalnych zmian na rynku turystycznym, takich jak powstawanie portali typu booking.com i AirBnB, rozwój tanich linii lotniczych czy przenoszenie sprzedaży usług do internetu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Zdjęcie ślubne, które wprost uwielbiali. Po czasie zauważyli na nim jeden, paraliżujący ze strachu szczegół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News