Turcja
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 8 Października 2019

Bezwzględne ultimatum Trumpa. Chce unicestwić gospodarkę Turcji

Turcja - mogą nadejść złe czasy dla gospodarki państwa. Donald Trump zagroził jej “całkowitym zniszczeniem”, jeśli kraj za daleko posunie się w Turcji, napisał w poniedziałek na Twitterze. W sobotę zostało zapowiedziane przez USA wycofanie ich wojsk z sektorów przy granicy północnej Syrii z Turcją.

Turcja w zagrożeniu

Turcja - Trump zapowiedział zniszczenie jej gospodarki, jak napisał na Twitterze: "Jeśli Turcja zrobi coś, co ja, w swojej wielkiej i niezrównanej mądrości, uznam, że wykracza poza granice, całkowicie zniszczę i zetrę z powierzchni ziemi Gospodarkę Turcji".

Wojska amerykańskie wycofują się

Wojska USA oblegające północną Syrię, zaczęły w poniedziałek wycofywać swe oddziały z terenów z pobliża granicy z Turcją, w ten sposób otworzyły, jak pisze AFP: “drogę tureckiej ofensywie militarnej przeciwko siłom kurdyjskim, sojusznikom Waszyngtonu w walce z dżihadystami” - cytując portal Forsal.pl. Ofensywa turecka może doprowadzić do powrotu Państwa Islamskiego, ostrzegają Kurdowie.

Turecka strefa bezpieczeństwa

Turcja zamierza stworzyć tam strefę bezpieczeństwa oraz przesiedlić uchodźców ze swojego państwa. Żeby do tego doszło, państwo planuje pozbyć się Kurdów z tej strefy.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

Reakcja USA

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Stanów Zjednoczonych. Jak pisze Forsal.pl: “Po długim sprzeciwie wobec takiej ofensywy Biały Dom ogłosił w niedzielę wycofanie się USA z obszarów, gdzie znajdują się wchodzące w skład Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG), które Turcja uważa za organizację terrorystyczną”.

“Wbicie noża w plecy” siłom SDF

Decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych o wycofaniu amerykańskich wojsk została podyktowana faktem, że wspieranie w regionie sił kurdyjskich jest zbyt kosztowne. Oświadczenie Trumpa o wycofaniu się oddziałów USA w Syrii, z terenów przy granicy z Turcją, zostało potraktowane jak “wbicie noża w plecy” siłom SDF - powiedział rzecznik wspieranego przez USA arabsko-kurdyjskiego sojuszu SDF Kino Gabriel, w telewizji Al-Hadath.

Skażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnychSkażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Panna młoda miała powody, żeby być zła. Podczas ślubu teściowa przekroczyła wszystkie granice
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News