Tuńczyk błękitnopłetwy został sprzedany za prawie 3 miliony euro. To rekord wszechczasów
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 22 Grudnia 2019

Najdroższa ryba kuzynem najpospolitszej. Za kilogram zapłacisz dziesiątki tysięcy złotych

Tuńczyk to niezwykle ekskluzywna ryba. W Japonii odbyła się noworoczna aukcja, na której licytowano rzadką odmianę tej ryby - tuńczyka błękitnopłetwego. Nabywca pobił rekord wszechczasów. Cena zwala z nóg.

Tuńczyk to ryba uwielbiana przez Japończyków. W Tokio praktycznie codziennie odbywają się aukcje, na których sprzedaje się ryby. Ale najbardziej spektakularne mają miejsce po świętach. Jak podaje “Fakt”, wtedy potencjalni kupcy są w stanie zapłacić znacznie więcej niż zazwyczaj. Dla japońskich miłośników tej ryby najbardziej cenioną odmianą jest tuńczyk błękitnopłetwy. To zdecydowanie najdroższa ryba na targu w stolicy Japonii.

Tuńczyk sprzedany za astronomiczną kwotę

Podczas noworocznej aukcji tuńczyk błękitnopłetwy o wadze 278 kilogramów został sprzedany za 333,6 mln jenów, czyli niemal 2,7 mln euro. Rybę kupił Kiyoshi Kimura, który jest właścicielem popularnej japońskiej sieci restauracji “Sushi Zanmai”. Mężczyzna nazywany jest w Japonii “królem tuńczyków”.

Kimura nie bez powodu jest tak nazywany - Agencja AFP zwraca uwagę, że właściciel sieci restauracji pobił rekord wszechczasów już w 2013 roku, gdy wygrał licytację, oferując cenę 155,4 mln jenów, co daje 1,245 mln euro. Wtedy restaurator kupił rybę ważącą ponad 269 kilogramów, a pieniądze przekazał na pomoc zniszczonym przez trzęsienie ziemi regionom Japonii.

5,5 tys. zł na rękę za pracę na kasie. Niektóre sklepy kuszą takimi ofertami5,5 tys. zł na rękę za pracę na kasie. Niektóre sklepy kuszą takimi ofertamiCzytaj dalej

Aukcje odbywają się od 1935 roku zwykle na targu Tsukiji, jednak tym razem było inaczej. Rekordowy tuńczyk został sprzedany na sztucznej wyspie w dzielnicy Toyosu, gdzie docelowo ma się przenieść targ Tsukiji. Władze planowały przeniesienie targu już od jakiegoś czasu, a dzięki nowej lokalizacji będzie można obsłużyć więcej klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News